Zahradní nábytek výprodej, slevy zahradního nábytku, akce


Zahradní nábytek patří podle využití do kategorie určené pro exteriér a jeho styl i provedení bylo navrženo do prostředí zahrad a dvorků. Používání nábytku pro venkovní posezení není věc nová, ale spadá do vzniku lidského obydlí. Člověk odjakživa rád využil možnost opustit těsné stěny svého příbytku a relaxovat v přírodě, i když mu jako venkovní nábytek posloužil buď kus kamene, nebo dřeva, více nebo méně upraveného. Dnes je zahradní nábytek nepostradatelnou součástí sebemenší zahrádky, dvorku nebo terasy. U nás zájem o zahradní nábytek nastal s příchodem trendu chataření a chalupaření. Zvláště pro lidi z větších měst, je po celotýdenním shonu a pobytu ve smogu, možnost příjemného venkovního posezení s rodinou nebo s přáteli, jednou z cest, jak rychle načerpat novou energii.
To jim dnes umožňuje opravdu široká nabídka zahradního nábytku, ale před jeho nákupem si musíme ujasnit několik důležitých faktorů. Je třeba si rozmyslet jeho umístění v zahradě nebo na terase, rozsah sedací soupravy a neopomenout ani možnosti uložení nábytku na zimu.
Majitelé malých zahrádek, teras nebo balkónů mají na výběr z menších a jednodušších sestav, lehce přenosných. Pro malé uskladňovací možnosti je k dispozici i nábytek skládací. Tam, kde je dostatek místa na prostornější nábytek, který je navíc často využíván, je vhodné dbát kromě pohodlí i na pevnosti konstrukce, která by měla zaručit jeho co nejdelší životnost. Tím se dostáváme k širokému výběru materiálu, z kterého je zahradní nábytek vyroben. Zde je třeba vzít v patrnost praktickou stránku - zda budeme nábytek uklízet před každým deštěm a odjezdem domů, nebo zůstane na zahradě až do zimy. Chcete levný zahradní nábytek, který vydrží jen několik sezón, nebo dražší s delší životností a dokonalým zpracováním?
Základní skupinu tvoří dřevěný zahradní nábytek z masivního smrku a borovice, který je velmi robustní a zároveň cenově přijatelný. Dodatečným a kvalitním nátěrem hned v počátku jeho užívání, se jeho životnost podstatně prodlouží.
Větší životnost nabízí materiál dubový, ze severské borovice, tropického meranti, nábytek teakový a nejodolnější ze současných matriálů, což je speciálně upravená a zušlechtěná odrůda amerického akátu - Rotimber.
Dalším přírodním materiálem používaným k výrobě zahradního nábytku je proutí nebo ratan.
Široká je i paleta nábytku plastového, kovového, nebo kombinace plastu s kovem. Všeobecně ale platí, že design i materiál by měl lahodit nejen našemu oku, ale ladit i s prostředím, kde bude umístěn.

Nyní, před začátkem jarní sezóny je vhodná doba pro klidný výběr a nákup zahradního nábytku.
Je možné využití různých akčních slev a výprodejů zboží z minulé sezony.