Hot tip:

Výprodej hodinek, dámské, pánské náramkové hodinky, kvalitní, značkové akce, sleva

Hodinky jsou malé přenosné zařízení, které zobrazuje čas. Podle způsobu pohonu to byly původně jen mechanické, s natahovacím pérem, některé typy měly i samonatahování od pohybu ruky. Později péro nahradil elektromechanický strojek řízený přesným krystalovým oscilátorem, ale s ručkovou indikací.
Tento typ hodinek se vyrábí i v současnosti a některé jsou vybaveny několika ciferníky pro různé funkce.
Nástup digitalizace pronikl i do výroby hodinek, kde byly ručičky nahrazeny displejem nejprve ze svítivých diod a později s displejem s tekutých krystalů, které díky malé proudové spotřebě, prodloužily životnost napájecí baterie.
Další rozvoj mikroelektroniky umožnil umístit do hodinek kalkulačku, televizi a nejnověji i mobilní telefon, nebo přehrávač hudby i videa.

Základní rozdělení dnešních hodinek je na pánské (náramkové nebo i kapesní hodinky), dámské a dětské hodinky.
Další rozdělení je na kategorii běžných hodinek, které mají pouzdro buď plastové, nebo kovové, hodinky sportovní (plastové nebo kovové, ale s větší odolností, zaručenou vodotěsností a množstvím speciálních funkcí) a hodinky luxusní, které jsou pro majitele symbolem prestiže. Patří již do kategorie klenotů, neboť jejich pouzdra jsou buď zlatá, navíc ještě posázená drahými kameny, nebo ze vzácných, lehkých a odolných slitin. U těchto výrobků již tak nehraje roli cena, ale hlavně vizuální atraktivita a jedinečnost. Bývají často vyráběny na zakázku a jsou také vystavovány na speciálních výstavách.

Běžné hodinky vyrábí celá řada známých i méně známých výrobců v širokém sortimentu.
Mezi vůbec nejstarší a velice drahé výrobce hodinek patří švýcarské firmy Bancpain, Brequet, německé Lange & Sohne a drahá francouzská firma Cartier, španělská Franc Vila,. Následují švýcarské firmy Patek Philipe, Omega, Rolex, Breitling, nejluxusnější Audemars Piquet, Concord, DeWitt, F.P.Journe Invenit et Fecit, Franck Muller a Frédérique Constant.
Ceny hodinek těchto značek jsou v řádech milionů korun. Další velmi kvalitní a drahé hodinky nabízí firmy Eberhard & Co, Doxa, Formel s cenami statisíců korun. Následují firmy Raymond Weil, Tissot a Longines, u kterých najdete cenovky až v desetitisících Kč. Zde je vhodné připomenout, že firmy Omega a Longines mají licence na měření času na některých velkých sportovních podnicích.
Další známé značky jsou japonské Seiko, Casio, Citizen, Timex.

Hodinky jsou vyjímečný artikl a vyjímečné je i jejich obrovské cenové rozpětí. Základní funkcí je stále ukazovat přesný čas. To nabízí běžná produkce za poměrně nízké ceny. Potom jsou tu ale kategorie hodinek, které rozdělují movité zájemce na ty, kteří chtějí klasickou špičkovou hodinařinu, kde je funkčnost, preciznost i krása na prvním místě, nebo klenotnicko-šperkařskou hodinařinu, kde hodinky jsou spíše drahým šperkem a hodinářská práce je na druhém místě. 
Poslední skupinou, která si ale získává stále více zákazníků je designérská hodinařina, kde netradiční vzhled, barevnost a materiál je nadřazen funkčnosti. I za tyto výrobky si ale musí zájemce něco připlatit.

V následujících nabídkách si může zájemce o koupi hodinek v rozumných cenových relacích vybrat vhodný model s dosti širokého výběru a s akčními slevami.