Společenské šaty výprodej, pánské obleky, dámské, krátké, dlouhé, plnoštíhlé xxl šaty levne

Společenské šaty si oblékáme pokud se chystáme na nějakou společenskou událost nebo významnou akci. Nejčastěji to bývají plesy, návštěva divadla, maturitní plesy, taneční, recepce, párty, promoce, romantická posezení a další akce, které mají slavnostní nebo vyjímečnou povahu. Dá se říci, že společenské šaty jsou pro majitele součástí image ve společnosti.
Plesové šaty nebo stylové večerní róby jsou nejtypičtějším společenským oděvem. Mají propracované detaily, které dávají šatům nezbytnou romantiku, podtrhují ženskou krásu a zároveň vytvářejí nadčasovou módu. Mohou být různých střihů, délek, barev a materiálů.
Mezi společenské šaty patří též různé druhy kostýmů a malé společenské šaty - koktejlky.
Se zimou se vždy naplno rozjíždí společenská sezona. V ní se neobejdete bez společenských šatů. Pokud si hodláte nějaké pořídit, je dobré vědět, jaké jsou trendy v materiálech.

Maturitní šaty jsou šity nejčastěji z látek určených i pro šaty plesové. Jako vhodný materiál pro plesové šaty je určitě satén. Od lehkého provedení až po kvalitní, těžký satén. Pro maturitní šaty se zejména volí varianta těžkého, matného saténu. Organza je vzdušná, průhledná, lehce se třpytící látka. Tento materiál je spíše vhodný pro taneční večery.
Šifon zástupce splývavého materiálu neurazí v žádném věku.
Žoržet představuje šifon, ale v lehčím provedení. Tento materiál je často používán k šití maturitních šatů.
Oproti tomu tyl se používá na všívané spodničky. Sukně tak získá objem a přidá jí to na atraktivitě.
Další často používané materiály jsou brokát, samet a krajka.
Brokát je velice atraktivní a krásná látka, vyráběná z přírodního hedvábí a tkaná žakárovou technikou. Tak je umožněno vyrábět velkoplošně vazebně vzorované tkaniny, často prokládané zlatými nebo stříbrnými nitěmi. Tím vznikají na látce efektní kombinace tón v tónu.
Samet opět bude módními návrháři preferovaný materiál. Pravý samet se vyrábí z hedvábné příze, ale moderní samety se tkají s příměsí elastických vláken. Nabízí se v hladkém hedvábném provedení se svým typickým leskem, v atraktivním provedení s efekty devoré či nejrůznějšími tisky.  
Krajka je velmi ženský a nadčasový materiál, který též zažívá velký comeback. Jemné krajky se na přehlídkových molech tentokráte uplatňují nejen na společenských modelech, ale také na luxusních doplňcích jako kabelky a boty.  Nejčastěji se objevují krajky v černé a béžové barvě.

Co se týče barev, jsou k výběru klasické večerní barvy, jako je černá, fialová, tmavě modrá, ale také béžové „nahé“ tóny. U okázalejších modelů dominují pestré barvy od křiklavě žluté přes svítivě růžovou až po zářivě tyrkysovou, fialovou a rudou. Velmi žádaný je i kovový a metalický vzhled.


Pánský společenský oblek reprezentuje sako a kalhoty ze stejné látky, případně je doplněn vestou. Materiálem je převážně jemná česaná vlna, mohér nebo kašmír jako příměs vlněné látky.
K obleku se nosí košile s vyztuženým ohrnutým límcem a dlouhým rukávem, přičemž manžeta rukávu košile by měla o kousek (cca 1-2 cm) přesahovat rukáv saka. Moderní košile jsou i v nežehlivé úpravě.
Nezbytnou součastní pánského oblečení je kravata, motýlek nebo kravatová spona.
Jako vhodná obuv se hodí černé hladké boty, nejlépe s uzavřeným šněrováním, tolerují se i elegantní mokasíny.

Výběr společenských šatů, hlavně dámských, je velký a navíc podléhají módním vlnám. S vhodným výběrem poradí ve specializovaných módních obchodech a salonech, kde nabízejí i možnost jejich zapůjčení.
Následuje nabídka adres s nabídkou společenského oblečení.