Výprodej matrací, slevy zdravotní matrace akce, levne matrace Tropico, Gumotex, Dormeo, Jelínek, na míru

Matrace je nejdůležitější součástí každého lůžka. Je to podložka různé výšky, vyrobená kombinací  různých materiálů, které ji dávají určité specifické vlastnosti.
Má rozhodující vliv na kvalitu spánku, který je nezbytný pro regeneraci sil, uvolnění páteře, kloubů i vnitřních orgánů. Jedině zdravý a příjemný spánek dodá tělu potřebnou novu energii na příští den.
Zdravé lůžko by mělo splňovat dva základní požadavky a oba závisí na vlastnostech matrace.
První podmínkou pro zdravý a příjemný spánek je anatomicky správná podpěra těla. To znamená, že při ležení má být páteř ve všech polohách podpírána ve svém přirozeně vyvinutém tvaru. Vhodná poddajnost materiálu matrace zabraňuje nepříjemným otlakům a tím i nedostatečnému prokrvení těla.
Tou druhou podmínkou je udržení příjemného klimatu při spánku, což je hlavním předpokladem pro regeneraci imunitního systému. Ten je dnes v běžném životě stále více oslabován různými nepříznivými vlivy. A nevhodný materiál matrace se může stát útočištěm buď pro bakterie a jiné látky vylučované z těla, nebo pro bakterie z částic vzniklých otěrem prádla a povlečení při současném působení vlhkosti, které lidské tělo za noc vypotí. Správná matrace by tedy měla svou konstrukcí a použitým materiálem zajistit dostatečné provzdušnění a hygienu celého lůžka.
Splnit stoprocentně všechny podmínky kladené na ideální matraci je velice obtížné a tím i finančně náročné. Proto byly vyvinuty různé typy matrací, aby si mohl každý vybrat podle svých možností.
Základní členění matrací je:

Molitanové matrace - jsou sice nejlevnější, ale postupně se od nich ustupuje a jsou nahrazovány materiály s vhodnějšími vlastnostmi- pěnami PUR.

Studené pěny - matrace ze studených pěn jsou zhotovené z tzv. studenou technologií, která zajišťuje dokonalou propustnost vzduchu. Tyto pěny jsou lépe odvětrané a povrchově chladnější než klasické PUR pěny.

Latexové matrace - základem je přírodní míza z kaučukovníku, která se dále zpracovává, kombinuje se ze syntetickým kaučukem a poté se nechává vypěnit ve speciálních formách. Podíl přírodního latexu vůči syntetickému v hmotě je rozhodující pro určení kvality celé matrace a tím i jeho ceny. Tento materiál je charakteristický optimální měkkostí, dobrou elasticitou a tvarovou stálostí. Větrání zajišťují větrací otvory. Kvalitu matrace určuje též počet zón, které mají vliv na tuhost. Latexové matrace se doporučuje položit na lamelový rošt, nejlépe polohovatelný.
Pro správnou aplikaci roštů a matrací je nutné respektovat jejich vzájemné vlastnosti. K určitým typům roštů jsou vhodné pouze určité typy matrací. Nedodržením těchto zásad může docházet k rychlému znehodnocování matrací, případně eliminaci některých jejich vlastností. Nevhodné je jejich umístění na pevnou neprodyšnou desku – především z důvodu odvětrání matrace. Jsou v kategorii zdravotních matrací.

Matrace (Lazyofam) - je vyrobena ze speciální pěny. Viscoelastická, termoreaktivní pěna, nebo také "líná pěna", která v namáhaných částech matrace, vlivem tepla a tlaku těla spáče změkne a tím umožní dokonalé okopírování lidského těla a zajišťuje výbornou oporu svalů a páteře. Tato pěna má velmi vysokou životnost a odolnost proti proležení. Proto je vhodná i pro lidi trvale upoutané na lůžko. Patří do kategorie zdravotních matrací.

Sendvičové - kokosovo latexové matrace. Vlákna s obalu kokosového ořechu, která mají velice příznivé vlastnosti jsou v prostoru spojena pomoci pružného latexu, který umožňuje zvýšit tuhost matrace a zároveň zachovat její pružnost a odolnost vůči deformacím. Díky své přírodní struktuře je kokosové vlákno lehké, prodyšné, pohlcuje pot a vlhkost a má antialergické vlastnosti. Tyto matrace lze doporučit jako matrace zdravotní.

Pružinové matrace- je to poměrně rozšířený typ, který se vyrábí v široké škále cenových hladin podle konstrukčního uspořádání pružin, jejich tvaru, počtu a síle pružin. Pro výrobu pružinových matrací se používá buď systém pružin Bonell, což je nejkvalitnější pružinový systém na evropském trhu. Jednotlivé spirály jsou spojené přídavnými pérky, díky čemuž nedochází k uvolňování spirál. Čím je vyšší počet spirál, tím se zlepšuje schopnost kopírování tvaru těla. U kvalitních matrací jich bývá více jak 200 a u těch nejkvalitnějších se ještě v zónách pod určitými partiemi těla mění jejich tuhost.
Další typ pružinové matrace je s taškovou pružinou. Taškové jádro použité v matraci rozměru 90 x 200 cm obsahuje 384 kusů pružin, ty jsou samostatně uloženy v textilních sáčcích, kdy se pružiny vzájemně nedotýkají, jednotlivé sáčky jsou propojeny a pro zvýšení stability jádra fixovány vrstvou netkané textilie. Taškové matrace mají velmi dobrou bodovou elasticitu, vynikající ortopedické vlastnosti a poskytují individuální oporu páteře.
Pružinové matrace velmi dobře dýchají, proto je lze použít i do vlhčího prostředí a pro osoby se zvýšenou potivostí. Mohou se použít na celistvou desku ale nedají se použít na polohovatelný rošt. Mají antialergické potahy a jsou v kategorii zdravotních matrací.

Lamelové matrace - jde o matraci, kdy podpora páteře je tvořena systémem lamel na pružném jádře (molitan, pružiny, latex, speciální nafukovací pouzdra atd.). Nedoporučuje se kombinovat s pohyblivými lamelovými rošty. Jsou v kategorii zdravotní matrace.

Pokud má být matrace skutečně "zdravotní", musí být vyrobena z nezávadných materiálů - antibakteriální.  Dále musí být prodyšná a řešit odvod vlhkosti. Důležité je aby byla schopna se přizpůsobit křivkám těla. Dobrá matrace se při bodovém zatížení prohne v místě tlaku a v nejbližším okolí zachovává původní výšku.
Výběr matrace spolu s roštem a postelí není vůbec jednoduchý. Na trhu je velké množství typů a druhů matrací, roštů a postelí. Neexistuje žádné pravidlo, které by určilo vhodnou matraci pro každého člověka. Je to dané tím, že každý člověk je individualita, má jinou váhu, výšku a jinou stavbu těla. Mladý člověk potřebuje jinou matraci a jiný rošt, jak člověk ve zralém věku. Lze jen doporučit nákup ve specializovaných obchodech, kde je možnost si matraci s vhodným roštem přímo vyzkoušet a využít doporučení odborného personálu.
Pro výhodný nákup matrace lze využít celoroční slevy a akce. Následuje jejich nabídka.