Hot tip:

Výprodej kočárků, akce levné kočárky Tako, Jané, X-Lander, sportovní, golfové kočárky pro dvojčata, slevy

Kočárek je určen k převážení dětí od novorozeňat, až do doby než se naučí pořádně chodit. I potom se ještě používají lehčí typy kočárků na delší cesty, které by dítě ještě samo nezvládlo.
Kočárky se dělí do několika skupin.
Hluboké kočárky - klasické modely, ve kterých je dítě po všech stránkách nejlépe chráněno vrchním dílem - korbičkou, která je celistvá, opatřená stříškou a nechá se při transportu od spodního dílu oddělit. Ale vzhledem k délce vrchního dílu jsou použitelné tak do šesti až osmi měsíců věku dítěte. Jsou tří a čtyřkolečkové, v poslední době jsou kolečka osazena pneumatikami, které společně s různými systémy odpružení tlumí nerovnosti vozovky a zvyšují komfort.
Sportovní kočárky - u nich je část vrchního dílu kombinovaná, nechá se sklápět do šikmé polohy a umožňuje dítěti lepší výhled. Jsou též tří a čtyřkolečkové, s pneumatikami a odpružené. Vrchní díl má stříšku, nechá se odejmout a konstrukce se dá částečně složit.
Golfový kočárek - je odlehčenou variantou kočárku sportovního s důrazem na maximální skladnost. Má malá kolečka a není proto vhodný na jízdu po větších nerovnostech nebo do terénu. Jeho výhodou je snadné složení i do kufru malého auta, může se vzít na výlety i do dopravního prostředku. Přes to, že poskytuje nejmenší komfort, je to pohotový prostředek pro převozy malých dětí, hlavně po městě a dnes se bez něho již rodina s dítětem neobejde.
Kočárky modulární (dvojkombinace, trojkombinace) – systém modulů umožňuje sestavit různé varianty podvozků, na které je možné upevnit bud normální krytou korbičku, nebo autosedačku.
Kočárky pro dvojčata - vedle sebe nebo za sebou, hluboké, sportovní i golfové.
Kočárky pro panenky - vyrábí se jak hluboké, sportovní i golfové.

Před nákupem kočárku je vhodné posoudit některé okolnosti, které by mohly být pozdějším zdrojem problémů. Jedním z nich je velikost kočárku, která by měla umožnit uložení jak do kufru auta, tak převoz výtahem. Vše by se mělo tedy předem proměřit a vyzkoušet si řádně funkčnost skládání kočárku, odnímatelnost korbičky, omyvatelnost a váhu kočárku, která má vliv na manipulaci a přenášení.
Ceny dnešních moderních kočárků nejsou zrovna malé a jejich koupi mohou usnadnit různé celoroční slevové akce a výprodeje.
Zde jsou odkazy na některé z nich.