Hot tip:

Výprodej postelí, levné postele akce, nejlevnější postele slevy

Postel je nejdůležitější částí segmentu nábytku, určeného pro relaxaci, odpočinek a spaní. V posteli prožíváme až třetinu života a její kvalita i pohodlí má přímý vliv na klidný a kvalitní spánek.
Zdravý spánek je jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují náš imunitní systém, zdraví a celkovou fyzickou a psychickou kondici. Proto se tedy vyplatí věnovat výběru postele patřičnou pozornost.
Velmi důležitou součástí postele je i matrace, rošt a polštář. Vhodná a kvalitní matrace zajistí při spánku správné držení zádové páteře a poddajnost jejího povrchu zamezí vzniku otlaků. Vhodný polštář zase zajistí, aby nedocházelo k namáhání krční páteře. Svůj vliv na celkové pohodě a kvalitě spánku má i správně zvolená přikrývka.
Postele rozdělujeme podle použitého materiálu na dřevěné a kovové a podle provedení na dětské - mohou být i patrové, jednoduché a manželské. Zvláštností jsou postele sklopné a  vodní.
Jednoduchá postel pro průměrně vysokého člověka (175 cm) má být minimálně 195 cm dlouhá, 80 až 90 cm široká a 50 cm vysoká, aby se z ní dobře vstávalo, hlavně starším lidem.
U manželských postelí je běžná šířka 160 cm, ale vyrábí se i širší.. Doporučuje se provedení masiv a pozornost je třeba věnovat pevné, mechanické konstrukci.
Zásadní vliv na kvalitu spánku má vhodná matrace, která musí splňovat hned několik důležitých funkcí. V prvé řadě musí dlouhodobě, pohodlně, ale správně držet páteř při spaní, odvádět pot a umožnit odvětrávání. Výběr matrací je dnes rozsáhlý. Všeobecně se v dnešní době doporučuje nákup některého z typů zdravotních matrací a to již i pro ty nejmenší členy rodiny. Problémy s bolavými zády má stále častěji už mladá generace a jedna z možností, jak jim předejít, je právě vhodná zdravotní matrace. Těch se též vyrábí několik druhů podle materiálu, nebo konstrukce výplně a jejich tuhost je odstupňována podle tělesné váhy člověka. Některé typy matrací vyžadují pro správnou funkci lamelový rošt, nejlépe nastavitelný.
Pokud jste se tedy rozhodli pro její nákup, je vhodná konzultace s nějakým odborníkem, který vám při výběru matrace poradí a doporučí ten nejvhodnější typ.
Dnešní moderní postel spojuje nároky na maximální pohodlí, nápaditý design a praktičnost.

Nákup kvalitní postele není právě levnou záležitostí a rozhodně se tedy vyplatí využít některou z akčních cenových nabídek a výhodných slev prodejen s nábytkem.