Hot tip:

Výprodej mobilních telefonů, mobilů

Mobilní telefon (mobil) je moderní, elektronický, přenosný, dorozumívací přístroj, který využívá digitální celulární (buňkovou) síť pro rychlé spojení na jakoukoliv vzdálenost.
Umožňuje též spojení s pevnou telefonní sítí a přístup na internet. Mobil dokonale nahradil velké, bezdrátové telefony, které umožňovaly spojení jen na krátké vzdálenosti a během svého poměrně rychlého vývoje byl vybaven takovými funkcemi, na které by v dobách jeho vzniku nikdo ani nepomyslel. Mobil spadl do doby prudkého rozvoje mikroelektroniky a neustálé všeobecné miniaturizace vhodné součástkové základny.
Několik velkých výrobců elektroniky správně vytušilo, jak žádaný by tento produkt mohl být, pokud se dostane do rukou široké veřejnosti. Jejich odhady byly mnohonásobně překonány obrovským celosvětovým boomem tohoto užitečného produktu. Ten se rychle stal nenahraditelným každodenním pomocníkem civilizované lidské populace a to již od jejího útlého věku. A hlavně v mladé generaci vidí výrobci mobilů největší odbytiště pro své nové a neustále inovované výrobky.
Dnes již není mobil jen jednoduché zařízení, které umožňuje majiteli někomu zavolat, případně poslat SMS. Po neustálém zmenšování jeho rozměrů a zvětšování jednobarevného displeje, se rozšířily funkce o vibrační zvonění, hodiny, budík, kalendář, záznamník, infraport, připojení k WAPu, internetu.
Pak přišly na řadu displeje barevné. NiCd napájecí akumulátory byly nahrazeny nejprve provedením NiMH a pak Lion a Lipol.
Postupně byl do mobilu instalován FM přijímač, bluetoot, fotoaparát s neustále se zvětšujícím rozlišením, blesk, a umožněno posílání multimediálních zpráv (MMS).
Do mobilu byl dále implantován přehrávač hudebních souborů mp3, wma, slot na paměťové karty, přehrávač videa i s možností nahrávání, webová kamera a GPS přijímač i Google mapy.
Poslední inovací je dotykový displej s LED podsvícením, který je velmi kontrastní i při denním světle.

Všeobecně se mobilní telefony rozdělují na klasické mobilní telefony, komunikátory a smartphony, které již disponují operačním systémem.
Hlavními výrobci mobilů jsou: Alcatel, Kyocera, LG, Motorola, Nokia, Panasonic, Philips, Samsung, Sagem, Sanyo, BenQ Mobile (dříve Siemens) a Sony Ericsson.

Zde je několik odkazů prodejců, u kterých je možné nakoupit nejlevnější mobilní telefony: