Hot tip:

Levné kuchyňské linky výprodej, slevy kuchyní, akce

Kuchyňská linka je dominantní částí každé kuchyně nebo kuchyňského koutu. Je to sestava nábytku, určená jak pro přípravu jídel, tak pro uložení všech kuchyňských potřeb a zásob.
Důležitou a nejnamáhanější částí kuchyňské linky je pracovní deska, která slouží k přípravě jídel, odkládání pomůcek při vaření a k dalším kuchyňským činnostem. Proto by měla být dostatečně prostorná, masivní a s odolným povrchem, u kterého se dbá i na estetický vzhled.
Další důležitou částí linky je varné centrum, ať je to samostatný sporák, nebo v moderních kuchyních integrovaná varná deska s pečící troubou.
Další částí kuchyňské linky je dřez, nejlépe dvojitý, případně kombinovaný s odkapávací plochou a měl by být, pokud možno větších rozměrů.
Je dokázáno, že 80% dění v kuchyni se odehrává právě v okolí dřezu a jeho funkci nenahradí ani myčka nádobí, která je jinak velice výkonný kuchyňský pomocník. Myčka může být již součástí kuchyňské linky - vestavná, nebo dodatečně umístěná pod desku - volně stojící (podstavná). Šířka myčky může být buď 45 cm, nebo 60 cm, s kapacitou 9 sad nebo 14 sad nádobí.
Další částí linky může být vestavěná příruční lednice, mikrovlnná nebo horkovzdušná trouba a různé úložné prostory. Ty jsou umístěny i nad linkou.

Na kuchyňské linky jsou dnes kladeny vysoké nároky, jak po stránce funkčnosti, designu a ergonometrie. Optimální sladění všech těchto požadavků tak, aby vznikl harmonický celek s ostatními součástmi kuchyně, není snadné. Proto stále vznikají nová kuchyňská studia, kde znají současné trendy a pomocí počítačové techniky i zjištěných dispozic kuchyňského prostoru, nabídnou optimální řešení.
Také každá větší prodejna nábytku má svého odborného poradce, který by vám měl pomoci s výběrem. Můžete se tak vyvarovat některým pozdějším problémům a ušetřit své finanční prostředky.

Další možností jak ušetřit při nákupu, je využití různých celoročních slevových a výprodejních akcí. K výhodnému nákupu nejlevnější kuchyňské linky pomůžou následující odkazy: