Bazény akce, nadzemní, plastové, dětské nafukovací

Možnost vykoupat a osvěžit se kdykoliv se někomu zachce vede k rozhodnutí o pořízení vlastního bazénu. Zájemce si může vybrat podle velikosti, materiálu, tvaru a provedení.
Bazény jsou buď nadzemní, jejichž instalace je nejjednodušší, zapuštěné částečně, nebo úplně.

Mezi nadzemní bazény patří bazény nafukovací, které jsou i nejlevnější a jejich údržba není tak náročná jako u ostatních typů bazénů. Jsou kruhové nebo oválné a vhodné hlavně pro rodiny s dětmi, kde tolik nevadí jejich malé rozměry. Výhodou je pružnost stěn, která vylučuje případné zranění dítěte. K prodloužení životnosti se doporučuje vyfouknutí a uložení před zimou.

Další skupinou jsou nadzemní foliové bazény s kovovou konstrukcí.Také tyto typy se nechají na zimu snadno složit nebo se do nich použije zazimovací roztok.

Plastové bazény jsou předurčeny pro nejširší okruh uživatelů díky svým užitným vlastnostem. Mohou být buď částečně nebo úplně zapuštěné, ve velikostech do 8 m délky a 4 m šířky. Jsou vhodné do exteriérů i interiérů. Jako základní materiál je použit vytlačovaný homogenní polypropylen o síle 6 až 8 mm. Bazén se převáží k zákazníkovi hotový a pokládá jeřábem.

Bazény z těžkých folií tvoří další skupinu zapuštěných bazénů. Jako nosný prvek bazénu slouží železobetonová deska a na ní vystavěný obvodový plášť z betonových tvarovek nebo tvárnic, vyztužených stavební ocelí. Povrch se pokryje geotextilií, opatří se kotvícími prvky na které se přivaří měkčená folie PVC (DLW) tloušťky 1,5 mm s vyztužovací polyesterovou textilií.

Bazény beton a mozaika umožňuji výstavbu bazénu libovolných velikostí, tvarů, hloubky a sklonu dna.
Základ bazénu tvoří skelet, který je zhotoven vyléváním z vodostavebního betonu nebo vystavěn ze speciálních termoizolačních tvarovek popř. betonových tvarovek vyplněných betonem. Skelet musí být opatřen vyztuženou hydroizolační stěrkou a nepropustným potěrem na který se pokládá keramický, glazovaný, skleněný nebo umělohmotný mozaikový obklad. Tyto bazény jsou určeny jen do interiérů, ale mají nejdelší životnost.

Keramické kompozitní bazény jsou moderní produkty, určené pro náročnější zákazníky. Materiálem je sendvičové jádro opatřené povrchovou ochrannou vrstvou Crystite, která je mimořádně odolná proti UV záření a povětrnostními vlivy.
Keramické sendvičové jádro je odolné vůči deformaci, opotřebení a má dobré izolační vlastnosti. Také jeho životnost je podstatně delší než u jiných typů. Optický efekt zvyšují 3D barvy. Velikost do 8 m délky. Bazén se převáží k zákazníkovi hotový a pokládá jeřábem.

Všechny typy bazénu vyžadují filtraci vody pomocí kvalitních pískových filtrů. Aby se voda nekazila, je nutná její pravidelná chemická úprava.
Používají se též různé druhy vysavačů nečistot, usazených na dně i stěnách. Plachty na bazén brání spadu nečistot do bazénu a částečně zabraňují odpařování i ochlazování vody v bazénu. Pokud se použije zastřešení bazénů, je možné koupání i za nepříznivého počasí. K ohřevu vody je možné použít buď solární ohřev nebo elektrické ohřívače.

Nabídka bazénů je velká a vybrat si může podle svých možností každý. Před nákupem se doporučuje konzultace s odborníkem, kterého má k dispozici každý specializovaný obchod s bazény.
S využitím slev a výprodejních akcí je možno dosáhnout značných úspor.
Pro nejlevnější bazény dopomohou uvedené odkazy: