Slevy stavebních materiálů, slevy cihel Ytong, akce, výprodej

Každé stavbě domu předchází rozhodnutí, jaké stavební materiály se při realizaci stavby použijí.
Pro základy stavby se používá cement k výrobě betonu, do kterého se vkládá výztuž - betonářská ocel. Největší objem stavebních materiálů připadne na hrubou stavbu. Jde o zdící materiály, kterých je dnes velký výběr a významně ovlivňují nejen stabilitu objektu, ale tím i celkovou životnost a celkovou hodnotu stavby. Další vlastnosti těchto materiálů mají vliv na dnes stále důležitější parametr - tepelně izolační vlastnosti, které zajišťují spolu s potřebnou akumulací tepla vnitřní klimatickou pohodu. Důležité jsou také jejich akustické vlastnosti.
Základní stavební materiály se dělí na zdící, které se dále dělí na pálené (klasické cihly a moderní vylehčené přesné bloky různých tvarů) a nepálené (pórobetonové, vápenopískové, sádrové, štěpkocementové, dřevocementové, plynosilikátové bloky různých tvarů a velikostí).
Pro spojování zdících materiálů se používají různé malty a tmely. Malta je směs písku, vápna a cementu, kterou si buď vyrobíme sami nebo koupíme již hotovou.
Na překrytí zděných ploch jsou určeny různé druhy omítek, vnitřních a vnějších - fasády, které je též možno koupit jako hotové nebo si je vyrobit svépomocí.
Další částí stavby jsou stropy, na které se používají buď stropní panely nebo speciální samonosné stropní systémy v kombinaci s betonem.
Důležitá je i protihluková izolace. U dřevěných chat to jsou stropní trámy a podlahové fošny nebo speciální podlahové palubky.
Střechy jsou další důležitou částí stavby. Mohou být buď rovné, nebo šikmé. Na rovné se mohou použít také střešní panely s odpovídající izolací jak proti zatékání vody, tak tepelné. Šikmá střecha se skládá z podpůrné části, což je systém krovů, latí a střešní krytiny. Střešní krytiny mohou být buď lehké nebo těžké. Lehké mohou být plechové, asfaltové, vláknocementové, polykarbonátové, dřevěné šindele, rákos nebo sláma. Mezi těžké patří různé typy střešních tašek, buď pálených nebo betonových.
Další částí stavby u rodinných domků jsou komíny, na které se dnes používají různé komínové modulové systémy. Mezi často používané stavební materiály patří sádrokartony, dřevoštěpkové desky, izolace tepelné i hydroizolační, obkladové materiály, dřevo, tmely pěny, silikony, dveře, okna, okapy, vodovodní a kanalizační potrubí, kari sítě, roxory nosníky, spojovací materiály, různá těsnění, perlinky, nátěrové hmoty a impregnace.

To je hrubý výčet stavebních materiálů, které v menším nebo větším rozsahu nabízejí prodejci stavebnin společně s nabídkou výhodných akcí a sezónních slev. Nejlevnější stavební materiál vám pomohou nálezt následující odkazy: