Lednice akce, ledničky levne, kombinované lednice s mrazákem Elektrolux, Samsung

Lednička je zařízení pro uchovávání nebo ochlazování potravin a nápojů při nízké teplotě asi 5° C. V mrazícím boxu ledničky je ale teplota nižší, až – 15°C.
Podle způsobu ochlazování jsou ledničky buď kompresorové nebo absorpční.
Absorpční ledničky jsou převážně elektrické i plynové, jsou tiché, ale mají jen malý chladící výkon a tím i menší užitečný obsah.
Kompresorové lednice mají větší výkon, vyšší účinnost a dosahují nižších provozních teplot, ale za cenu vyšší hladiny hluku. Ledničky jsou i kombinované s mrazničkou a každá může mít vlastní kompresor.
V nabídkách jsou i ledničky do auta, nebo přenosné chladící boxy. Ledničky by se neměly umisťovat poblíž spotřebičů, které vyzařují teplo, jako kamna, sporáky nebo radiátory. Jejich zadní strana by měla mít určitý odstup od stěny, aby bylo umožněno dostatečné proudění vzduchu okolo výměníku. Jinak by klesala účinnost ledničky a zvyšoval se zbytečně její odběr. Aby byl zajištěn hospodárný provoz, je nutné sledovat také kvalitu těsnění na dvířkách ledničky, aby do ni nevnikal teplý vzduch z okolního prostředí a dvířka též nenechávat zbytečně dlouho otevřená. Pokud lednička nemá automatické odmrazování, je nutné toto pravidelně provádět.
Mrazící výkon bývá na ledničkách označen pomocí hvězdiček. Jedná se o jednu až čtyři hvězdičky v řadě. Počet hvězdiček udává teplotu a způsob užití mrazicí části lednice.

*
−6 °C vhodné pro krátkodobé skladování zmrazených potravin (přibližně 1 týden)

**
−12 °C vhodné pro střednědobé skladování zmrazených potravin (přibližně 2 týdny)

***
−18 °C vhodné pro dlouhodobé skladování zmrazených potravin

****
pod −18 °C vhodné pro zmrazování a dlouhodobé skladování potravin

Kvalita ledniček a jejich hospodárnost je dána především kvalitou a provedením vnitřní tepelné izolace a těsněním dveří.
Další důležitý parametr je hlučnost agregátu-kompresoru a jeho spotřeba. Souhrn těchto snah je vyjádřen písmenem A. Nejnověji ještě symbolem +. Proto je snahou každého výrobce tyto parametry neustále zlepšovat a přispět tím k úsporám elektrické energie. A zákazník tak má zakoupením moderní ledničky jistotu, že neplatí zbytečně navíc, za stále dražší elektrickou energii.
Konkurence v nabídce domácích spotřebičů je opravdu veliká a tak jsou neustále v nabídkách prodejců různé akční slevy.
Zde je několik z nich.