Akce levne spacáky výprodej, nejlevnější spací pytle, slevy spacáků Husky, Coleman, Prima, Loap

Spací pytel - spacák patří společně se stanem k základnímu vybavení pro pobyt člověka v přírodě. Je to v podstatě látkový vak, více nebo méně uzavíratelný, který svou vnitřní izolací chrání lidské tělo při spánku před okolním chladem. Spací pytel tedy nehřeje, ale pouze zadržuje teplo, vytvořené lidským tělem.
Spací pytle se rozdělují podle tvaru na dekové, mumiové a anatomické mumie.
Dekové spacáky jsou vhodné pro méně teplotně náročné akce, neboť jejich větší vnitřní prostor se teplotou lidského těla hůře ohřívá. Jejich výhodou je, že jsou pohodlné a po rozepnutí se dají použít jako deka.
Mumiové spacáky jsou již částečně přizpůsobeny tvaru lidského těla, volného prostoru je tam již podstatně méně a ten se snadněji od lidského těla prohřejí. Mají oválný tvar a pro silnější postavy mohou být rozšířené.
Anatomické mumie jsou typy, které těsně kopírují tvar lidského těla, tím dosahují nejlepších tepelně izolačních vlastností a malé hmotnosti. Ovšem za cenu menšího pohodlí. Součástí mumiových spacích pytlů může být límec, který odděluje prostor těla od prostoru hlavy a kapuca, která kryje hlavu. Je ji možné šňůrkou stáhnout a omezit tím únik tepla.
Všeobecně platí, že neexistuje univerzální (celoroční) spací pytel. Proto jsou v nabídkách jak lehké letní, použitelné v letním období, tak 3 sezónní, vhodné od jara do podzimu a speciální zimní spací pytle.
Pro optimální nákup spacího pytle, je důležité dodržet tyto zásady.
Zvolit si správnou velikost, nejlépe vyzkoušením přímo v obchodě. Volného prostoru uvnitř by mělo být co nejméně.
Další důležitý faktor je teplotní určení, které je vyjádřeno obvykle třemi údaji. Horní extrémní teplota Tmax udává, při jaké teplotě nám začne být v zapnutém spacáku teplo. Druhý údaj je o teplotním komfortu Tcomf pro ženu a Tlim pro muže. Tyto hodnoty jsou nejdůležitější a udávají, při jaké nejnižší teplotě ještě nebude pociťovat žena a muž zimu. Dolní extrém Text udává teplotu, při jaké je možné ve spacáku přežít bez omrzlin. Všechny tyto údaje jsou ale průměrné a záleží na otužilosti, fyzické kondici a stáří uživatele. Pro děti a starší lidi je třeba volit rezervu.
Na tepelně izolačních vlastnostech spacího pytle má hlavní podíl materiál výplně.
Tou může být buď duté vlákno, mikrovlákno nebo peří, které je nejlepší izolací. U spacího pytle je také důležitý způsob jejich ušití. Jednoduché ,,studené“ švy dovolují úniku tepla. Totéž platí i o zipech, které by měly být opatřeny krycí légou.
Při nejvyšších nárocích na tepelnou pohodu je třeba vybírat spací pytle, u kterých má vrchní ochranná vrstva vlastnosti membrány. To znamená, že vlhkost ze spacího pytle propustí pouze ven. Na závěr ještě důležitá rada. Spací pytel nás chrání pouze svrchu a ze stran, neboť vlastní vahou stlačíme izolační vrstvu a zmenšíme tím její izolační schopnosti. Proto musí být pod spacím pytlem ještě izolační podložka - karimatka, nebo lze použít spací pytel se samonafukovací spodní plochou.

Spacích pytlů se vyrábí celá řada a známé jsou tyto značky: HIGH PEAK, HUSKY, FERRINO, COLEMAN, HANNAH, LOAP ST.MORITZ, POLAR, ARCTIC, PINGUIN, ICEBERG, YETI, JRC, CONDOR a další.
Záruku dobrého spánku v přírodě zaručí jen správně vybraný a kvalitní značkový spací pytel.
S výběrem vám poradí kvalifikovaný personál ve značkových prodejnách a můžete při tom využít i výhodných a akčních slev.

Zde jsou odkazy na výhodné prodeje a akční ceny, kde lze nakoupit nejlevnější spacáky a spací pytle: