Svatební šaty výprodej, obleky levne, akce, slevy, salony, půjčovny

Svatební šaty jsou společenský oděv, určený speciálně pro svatební obřad. A to platí zvláště o svatebních šatech pro nevěstu, která je vždy středem pozornosti všech svatebních hostů.
Svatba je velmi důležitá životní událost a tak je správný výběr krásných šatů, ve kterých se navíc nevěsta bude cítit vznešeně a uvolněně, velmi náročný. Svatební šaty jsou totiž celosvětově tak lukrativní artikl, že jsou ve zvláštních nabídkách jak všech známých módních salonů, tak v nabídkách jen úzce specializovaných výrobců.
Nejlepším řešením je návštěva některého zavedeného módního salonu, ale i to může některou budoucí nevěstu přivézt do rozpaků. Na výběr dostane mnohde ze stovek nádherných šatů nejrůznějších barev, materiálů a střihů.
Ve kterých z nich však nejlépe vynikne její postava? Které zvýrazní její přednosti a naopak zakryjí problematické partie?
S výběrem může pomoci následující přehled základních střihů.

Střih svatebních šatů do tvaru A
U takto střižených šatů, kde není zdůrazněna linie pasu, se šaty rovnoměrně rozšiřují shora dolů a tvoří charakteristický tvar velkého písmene A. Tímto střihem se efektně vyváží nedokonalost některých tělesných proporcí, například větší boky, nebo pozadí, ale prodlouží se i postava u žen menšího vzrůstu.

Střih princes
Korzet společně se širokou nabíranou sukní je velmi oblíbenou svatební kombinací, která rafinovaně zdůrazní pas a zakryje širší boky, nebo silnější stehna. Dolní rozšíření je naopak protiváhou k širším ramenům. Každá nevěsta, která si tento střih šatů může se svou postavou dovolit, si v nich bude připadat jako princezna, zvlášť použije li se vlečka, která ještě umocňuje eleganci tohoto stylu.

Empírový střih
Svatební šaty v empírovém stylu mají zvýrazněný pas, který je ovšem posunutý výše, těsně pod prsa. Bývá nádherně zdobený vyšíváním nebo rafinovaným řasením. Stejně jako šaty do A i šaty empírového střihu šikovně zakryjí případné nedostatky v oblasti pasu a jsou proto správnou volbou i pro těhotné nevěsty.

Střih v linii mořské panny
Střih připomínající tvarem tělo mořské panny vyzdvihuje půvaby ženského těla. Svatební šaty v tomto stylu těsně obepínají pas a boky a rozšiřují se až v oblasti kolen. Tento střih je vhodný zejména pro štíhlé a drobné ženy, ale i pro vyšší nevěsty s výraznými ženskými proporcemi.

Střih „Etui“
Přiléhavý styl šatů „Etui“ v mnohém připomíná linii mořské panny. Méně však zdůrazňuje pas a boky a v oblasti nohou má širší sukni. Odpoutává pozornost od silnějších boků a stehen, naopak zdůrazňuje krásné poprsí. Šaty v tomto stylu budou slušet vysokým, nebo velmi štíhlým ženám, stejně jako nevěstám sportovní postavy.

Střih ,,plesové“
Tyto šaty tvoří vypasovaný živůtek a široká sukně. Linie pasu může být přirozená, snížená nebo protažená dolů do V na předním dílu. Hodí se pro nevěstu s útlým pasem a širšími boky, či pro plnoštíhlé.

Střih ,,pouzdrové“
U tohoto střihu platí, že v jednoduchosti je krása. Šaty obepínají postavu až dolů, kde může být rozparek nebo rozšíření do vlečky. Také celkově prodlužují postavu a jsou proto vhodné i pro drobnější ženy.

Střih pro těhotné
U tohoto střihu je rozhodující, ve kterém měsíci se budete vdávat, neboť do čtvrtého měsíce obvykle nejde těhotenství poznat. Pro vyšší stadium těhotenství se již musí vybírat šaty s volným střihem, nebo z elastického materiálu. Vhodné jsou i šaty s nastavitelným šněrováním vzadu. K příjemným látkám paří lesklý satén, elastická krajka a lehký šifon. Jako střih je nejvhodnější empírový. Pokud chcete nechat bříško vyniknout, zvolte šaty ušlé, které zvýrazňují celou linii těla.

Střih ramínkový
Tento střih má úzká prádlová ramínka a volnější hladký tvar. Zvýrazní hezká ňadra a sluší skoro každé postavě. Velmi působivým doplňkem jsou dlouhé rukavice a závoj.

Velice důležité jsou ke svatebním šatům různé vhodné elegantní doplňky. Nejčastěji to bývají závoje, které mohou být krátké k ramenům, středně dlouhé do půli zad, nebo dlouhé až na zem.
Dalším doplňkem, který dodává svatebním šatům punc obřadnosti jsou vlečky.Ty mohou být buď krátké, jsou vlastně prodloužením zadního dílu sukně, chrámové- jsou delší než jeden metr a náleží k oficiálnějším svatbám, nebo katedrální a ty již patří k velice oficiálním svatbám. V nabídkách jsou i vlečky dvorské, které tvoří pruh látky spadající od ramen nebo od zad, hned pod lopatkami a jehož délka může být různá.
Samozřejmým doplňkem jsou bílé dlouhé rukavičky, dále pak různé korunky, ozdoby do vlasů, šperky, vějíře, peleríny nebo šály.
Svatba bývá nákladná záležitost a vždy zasáhne do rozpočtu, ale na svatebních šatech pro nevěstu se nemá šetřit. Nevěsta v nich bude středem pozornosti a zvěčněna i na svatebních fotografiích a videích, které ji budou ten její slavnostní den připomínat celý život.
Totéž platí o svatebních šatech pro ženichy.Pokud si zvolí některý z  klasických střihů obleků, měli by upřednostnit velmi kvalitní vlněné materiály v barevnosti ladící s šaty nevěsty. V nabídkách jsou fraky, smokingy, žakety s doplňky jako cylindr, motýlek a luxusní vázanka a trendy materiály z odlehčené vlny v kombinaci s kašmírem nebo hedvábím, které mohou mít jemný lesk. K oblíbeným barvám patří černá, tmavě modrá, hnědá a béžová nebo i šedá.
Pokud si chcete usnadnit výběr svatebních šatů, je vhodné navštívit některý ze známých svatebních salonů, kde vám nejen nabídnou k výběru velké množství modelů, ale poradí co k vaší postavě a stylu nejlépe ladí. Jelikož je nákup svatebních šatů nákladná záležitost, využívá se většinou možnost jejich zapůjčení, včetně doplňků. V nabídce jsou odkazy na akce a slevy svatebních salonů a půjčoven.