Výprodej nábytku, slevy nábytku, levný nábytek akce

Nábytek je součástí lidského obydlí již od nepaměti a jeho hlavní funkcí bylo usnadnit a zpříjemnit uživatelům obydlí pobyt.
Tuto základní funkci plní i dnes, ale vývoj společnosti a jejího životního stylu měnil nároky na estetickou, funkční i užitkovou hodnotu nábytku.
Každé časové údobí vtisklo nábytku určitý specifický charakter, který se ještě měnil s geografickou i klimatickou polohou obydlí, s materiály, které byly k dispozici, dostupnou výrobní technikou a stupněm kultury a bohatstvím společnosti.
Estetické hodnotě nábytku byla vždy věnována prioritní pozornost, neboť má dominantní vliv na vytvoření příjemného prostředí v jakémkoliv interiéru. Volba materiálu, zpracování i designu je již závislá na požadavcích a možnostech zákazníků a vyjadřuje i společenské postavení majitele.
Nábytek lze rozdělit podle těchto hlavních kritérií: účelu, využití a použitého materiálu.

Podle účelu jej dělíme na:
1. sedací nábytek - židle, stoličky, křesla, lavice, pohovky, postele
2. nábytek odkládací - stůl, police, noční stolky
3. nábytek, do kterého věci vkládáme - skříně, truhly, knihovny, komody, příborníky
4. funkční nábytkové soupravy

Podle využití se dělí na:
1. bytový nábytek
2. kancelářský nábytek
3. průmyslový nábytek
4. sakrální nábytek (určený do chrámů, kaplí apod.)
5. stylový nábytek

Podle použitého materiálu:
1. dřevěný
2. kovový
3. plastový
4. kombinovaný


Nábytek není předmět krátkodobé potřeby a vybavení interiéru nábytkem, může být podle výše nároků uživatele poměrně drahá záležitost. Potom se vyplatí poradit se před koupí větší sestavy s odborným poradcem, kterého má každý solidní obchod s nábytkem k dispozici. Určitě se také vyplatí sledovat před nákupem různé slevové a výprodejní akce, které vám, mohou přinést značné úspory pořizovacích nákladů.