Levné dámské kabelky kožené, přes rameno, sportovní, výprodej kabelek, tašky slevy

Kabelka je zdobené pouzdro nebo speciální taška určená pro ženy k uschovávání osobních předmětů, dokladů a cenností.
Kabelka má dlouhou historii a v podobě různých vaků byla nalezena již u kreseb žen ze starověkého Egypta. Větší používání vaků sloužících jako kabelky začalo ve 14. století, ale až po francouzské revoluci se začalo přecházet na tvary podobné dnešním a zavádět různé zavírací mechanizmy. Výraz kabelka se postupně vžil až v 19.století, kdy také nastala největší obliba v jejich používání a s tím související rozmach ve vývoji různých stylů, tvarů a velikostí. Kabelka se tak stala praktickým módním doplňkem.
Dnes si ženy bez kabelek neumí svůj život již představit. Jsou jejich nenahraditelným pomocníkem v každodenním životě, strážcem jejich tajemství, módním doplňkem a v neposlední řadě také vyjádřením jejich osobnosti. Každá žena má kabelek hned několik, od společenských, přes stylové, ladící k různému oblečení až ke kabelkám pro denní nošení.
Tomu se samozřejmě hned přizpůsobila nabídka a výrobní sortiment kabelek je obrovský.
Kabelky můžeme rozdělovat podle účelu použití, tvaru, velikosti a použitého materiálu. A všechna provedení se ještě liší barvou, způsobem zapínání, velikostí uch nebo zdobením. Podle účelu dělíme kabelky na společenské, značkové, pro denní nošení a extravagantní modely.

Mezi nejznámější světové výrobce kabelek patří Walter Valentino, Mario Valentino, Luis Vuiton, Bulaggi, Betty Barclay, Converse, Diesel, Brunotti, David Jones, Oilily, Pussy Deluxe, Gianni Conti, Giossardi, Gilda Tonelli, Paul Rossi, Ripani, Rocco Barocco, S.Fiorentino, Ripani, Fiorelli, Kabara, Giossardi, Gussaci, Le Coq Sportif, Lonsdale Seka, Enrico Benetti, Dunlop, Daiersi, Adidas, Puma, Storm London

Tvary kabelek :

Základní - univerzální, vhodný pro denní nošení i pro běžné příležitosti

Psaníčka - jsou většinou malé kabelky. Nosí se v ruce, avšak často obsahují i poutko nebo řetízek na zavěšení přes rameno. Nosí se k slavnostním šatům, nebo večerní róbě a efekt je dokonalý, je li vše sladěné do stejných tónů.

Kufřík - je svým tvarem i pevností vhodný pro přenášení důležitých listin a chrání je před pomačkáním. Je tedy praktický pro manažerky, právničky a při tom podtrhuje jejich image.

Brašna - malá nebo velká, tento typ kabelky je odlišný především pro svůj tvar, který je vyšší, než širší. Dalším obvyklým znakem jsou dlouhá ucha a brašna tím pádem zasahuje k bokům, nebo až ke kolenům.

Pytel - jde většinou o větší kabelku, a jeden z posledních módních výstřelků. Nejde přímo o pytel, ale o tvar, který je jednoduchý, kabelka má nejčastěji jen jednu kapsu, uzavíratelnou na zip nebo na stahování. V tomto typu kabelky nemá nic své přesné místo a jakmile do ní něco vložíte, po pár krocích se vše zpřehází. Na druhou stranu se do ní snadno schová svetr či jiný svršek, na který je odpoledne již horko

Sportovní kabelka - pro tyto kabelky je specifický zejména jejich jednoduchý a pevný tvar. Dalšími, avšak méně častými znaky jsou lemování na okrajích, pevné uši (většinou také dvě) a značka. Výrobci značkového sportovního oblečení myslí i na sportovně založenou ženskou populaci a tak je snadno seženeme v prodejnách právě se sportovním oblečením. Hodí se ke všemu sportovnímu i pro cestu z fitka ve sportovním úboru. Mimo to skvěle doplňují džíny, nebo džínové sukně apod.

Extravagantní modely se dostávají stále více do kurzu. Jsou výrazně odlišné od klasických tvarů, barev a materiálů. Čím více jsou šokující, tím více jsou ,, in“.

Podle velikosti se kabelky dělí na:

Mini kabelky - sem patří různá psaníčka a jiné, velice malé kabelky, do kterých se vejde opravdu jen pár drobných, kapesníček, klíče a rtěnka.

Malá kabelky - o něco větší než předchozí miniatura. Do ní si již můžete dovolit vložit celou peněženku, řasenku, oční stíny, mobil a jiné. Je ideální na večírky, party anebo do kina.

Střední kabelky - ideální kompromis. Vypadá dobře, většinou obsahuje více přihrádek či kapes, takže se v ní přehledně hledá, a vše potřebné na celý den máte u sebe.

Velká kabelky - umožňují nejen uložení běžných nezbytností, ale i malého nákupu nebo knih do formátu A4

Materiál na výrobu kabelek je nejčastěji kůže, dále koženka, textilie, nylon, plasty a různé lakované materiály. Kůže nebo koženka jsou nejvhodnějším materiálem pro kabelky na běžné nošení, jsou trvanlivé, drží tvar a snadno se čistí. Při koupi kabelky se doporučuje vyzkoušet si funkci systému zapínání a pevnost přišití uch.
Široký sortiment nabízených kabelek umožňuje uspokojit i ty nejnáročnější typy zákaznic. Cenové rozpětí kabelek je značné, ale nabízí se celoroční nákup za výhodné slevy a akce.
Zde jsou odkazy na některé z nich.