Výprodej batohů, batůžků, tašek, slevy, levné batohy akce

Batohy jsou užitečnou součástí našeho vybavení, které slouží k pohodlnému  přenášení různých předmětů na zádech a při tom umožňují mít obě ruce volné. V minulosti sloužily hlavně cestovatelům, turistům, horolezcům a jiným k přenášení jejich vybavení a zásob na cesty. Jejich praktičnost a univerzálnost byla určitě podnětem při vzniku batůžkové módy před několika lety a tento boom jistě přispěl k rozšíření vyráběného sortimentu.
Ten je dnes velmi široký, jak specializací pro konkrétní použití, tak je ovlivněn módními aspekty. Proto to velké množství různých batohů a batůžků, na cestu do školy, do práce i na nákupy.
Pokud ale nebereme batoh jako módní záležitost a chceme si ho pořídit pro konkrétní činnost, může být pro nezasvěcené problém si z velkého množství druhů, tvarů a systémů vybrat ten nejvhodnější.
Batoh si také pořizujeme s tím, že nám bude sloužit dlouhou dobu. Proto je vhodné začít s úvahou o velikosti, která by měla umožnit uložení všeho potřebného. To je ale závislé na délce akce, na kterou si vybavení nesete.
Na dvou až tří denní letní akci stačí při rozumném výběru věcí batoh o objemu 50-60 litrů. Na více denní akce, hlavně na zimu, se bude hodit obsah větší, minimálně 60-80 litrů. Pro expedice se používají batohy s objemem i 100 litrů.
Další pozornost je nutné věnovat provedení zádového systému a nosných popruhů. To má největší vliv na pohodlí a komfort při používání batohu hlavně při delších cestách. Pak se vyplatí pořízení batohu se zádovým systémem, který se nechá nastavit na různé druhy postav a měl by vhodnou konstrukcí zajišťovat cirkulaci vzduchu mezi batohem a tělem.
Nosné popruhy by měly být pevné, ale zároveň anatomicky tvarované s funkcí odvětrávání i odvádění potu. Je dobré mít možnost nastavit si i těžiště zad, což se opět projeví v komfortu při nošení batohu.
Pro větší zátěže je vhodný batoh s konstrukcí, která umožní lepší rozložení obsahu a je součástí nosného systému.
Batohy jsou jedno i více komorové. Mívají: praktické kapsy, úchytky pro různé doplňky, kompresní pásky k seřízení objemu a připevnění třeba karimatky, balanční pásky k lepší fixaci batohu na zádech, hrudní popruhy k zajištění nosných popruhů na ramenou a seřiditelný bederní pás, který odlehčuje nosným pásům a zabraňuje kymácení batohu.
Batohy bývají nepromokavé, přesto se je doporučuje opatřit pláštěnkou, pokud tato již není součástí batohu. Toto jsou všeobecné pokyny, které platí pro všechny druhy batohů.
Batohy se rozdělují do několika skupin:
CITY & SCHOOL - využívá se jako školní taška i pro umístění nákupů při pohybu městem. Je u nich kladen důraz na design i na bezpečnost majitele (reflexní prvky), mohou být i kapsy na hudební přehrávač
TURISTICKÉ – tvoří z hlediska využití početnou a nejuniverzálnější skupinu. Jejich použití začíná u krátkých procházek a může končit u lyžařského pochodu. Jejich objem se pohybuje od 20- 50 litrů. Zde se již klade důraz na kvalitní zádový systém, praktické dělení prostoru i místo pro vodní vak. Důležitý je i design, neboť jsou využívány také jako stylové.
ULTRALIGHT- je poměrně nová skupina, která objemově prochází několika skupinami batohů, ale uplatňují se zde moderní konstrukce, odlehčené materiály i atraktivní design. CYKLO a IN-LINE - batohy určené pro cyklistiku a jízdu na in-line bruslích, mají zúženou konstrukci i anatomicky tvarovaný a odvětraný zádový systém, boční kapsy na láhve a prostor i s vývodem na vodní vak a reflexní prvky.
Řada NOTEBOOK umožní pohodlné a bezpečně přenášet jakýkoliv notebook v uzavíratelné kapse, má kapsu na přehrávač s vývodem na sluchátka. Může být opatřen i reflexními prvky.
EXPEDIČNÍ - jedná se o velkoobjemové batohy od 50-100 litrů, s precizním zádovým systémem a duralovou výztuží, množstvím úchytů, s kvalitní povrchovou úpravou s odolností proti vodě i otěru.
Tyto informace by měly pomoci pro získání orientačního přehledu o sortimentu a použití batohů, kterých je v akčních nabídkách obchodů velký výběr, v různých cenových relacích.

Zde je několik odkazů prodejců, kteří nabízejí na batohy slevy: