Slevy praček, akce pračky, výprodej praček, levné


Pračky jsou stroje určené k praní špinavého prádla a v minulosti se dělily se na vířivé a bubnové.
Dnes se již vyrábí převážně pračky bubnové, které dokáží prádlo nejen vyprat, ale i vyždímat a případně vysušit. Jsou to pračky se sušičkou. K vyprání se používá roztok vody a pracího prostředku. Podle způsobu plnění se rozdělují na pračky s horním plněním a pračky s předním plněním.
Podle použití se rozdělují na pračky pro domácnost, s náplní asi 5 kg prádla a velké průmyslové typy. Prací cyklus je dnes automatizovaný a obsluha zadá jen způsob praní pro určitý druh prádla, případně teplotu, nebo pokyn pro zkrácení cyklu.
Pračky třídy A si nejen dokáží podle velikosti náplně sami upravit množství napouštěné vody, ale mají i účinnější praní a dokonalejší odstředění. Jejich vyšší cena se brzy vrátí v úsporách elektrické energie a vody.
Praček je na trhu velké množství, od různých výrobců a v různých cenových kategoriích, ale v každé solidní prodejně vám při výběru rádi odborně poradí.
Nejlevnější automatické pračky jsou ty menších rozměrů s malými otáčkami, nejčastěji přenosné. Pokud sháníte levné pračky pro běžné použití v domácnostech, je třeba porovnávat nejen mezi výrobci praček, ale srovnávat výkon, otáčky, spotřebu a energetickou třídu. Vyplatí se sledovat různé slevové a výprodejní akce.
Zde jsou některé z nich.