Výprodej plavek, akce pánské, dámské, dětské plavky slevy

Historie plavek je dosti stará, jak ukazují některé nálezy archeologů, kteří objevili nástěnné kresby, na kterých byly ženy oblečeny do malých kousků prádla. I ze starého Řecka jsou nákresy koupajících se žen v jakýchsi plavkách, které byly rozhodně menší, než byly plavky o mnoho staletí později. Vždyť ještě v 18. století se běžně nosily na plavání úbory, které spíš připomínaly šaty, než koupací úbor. Používaly se i různé koupací župany.
Potom se dalších sto let jen postupně zkracovaly nohavice a rukávy a jednodílné plavky se začaly používat až ve 20. století. Byly to trikoty z úpletu převážně určené pro pány, dámy se u vody předváděly v různých rafinovaných garderobách, doplněných koupacími plášti, klobouky a slunečníky.
Postupně se koupací úbory začaly šít tak, aby trochu více obepínaly postavu. S padesátými léty přišly na svět malé dvoudílné plavky-bikiny, které poprvé masově proslavila filmová hvězda Brigitte Bardotová. Po ní se v módních časopisech začaly objevovat v bikinách i různé modelky a jejich celosvětová éra byla odstartována. To se ale netýkalo Československa a celého východního bloku, kde se muselo s jejich užíváním ještě nějaký ten rok počkat.
Byla to firma Triola, která zaváděním elastanu, zasáhla i do výroby plavek, které měly řadu předností - rychle schly, po namočení držely tvar a dobře přilnuly k tělu.
Další materiály - miralon a lycra, opět zlepšily vlastnosti tehdejších materiálů, byly pružné, tenké a pevné.
Později se plavky již jen upravovaly zmenšováním ramínek, vykrojováním na bocích a zmenšováním horního i dolního dílu do malých trojúhelníků, které pokračovalo až do provedení string. I pánové se dočkali, když se v druhé polovině šedesátých let zrodily velice praktické plavky - adamky.
Od těch dob již módní trendy ovlivňovaly hlavně barvy, střih, materiály a provedení plavek a kromě všudypřítomných módních výstřelků si plavky jednodílné i dvojdílné zachovávají svoji podobu i dnes.
Nabízená paleta je ale dnes díky velké konkurenci a špičkovým materiálům velmi široká a již teď se obchody předhánějí ve výhodných nebo slevových akcích, aby v předstihu získaly co nejvíce zákazníků.

Zde je několik odkazů prodejců plavek, kteří nabízí výprodej a akční ceny plavek: