Výprodej bot, obuvi, levné boty Nike, Puma, Adidas, DC, Vans, CCC, obuv Lacoste sleva, boty Adio akce

Boty vznikly za účelem chránit chodidla a později i spodní část nohou při chůzi před poraněním. Jejich používání bylo vysledováno již před desetitisíci lety a postupem času se sortiment vyráběných bot postupně rozšiřoval jak po stránce výrobních materiálů, tak podle účelu jejich použití.
Boty můžeme rozdělovat podle několika kritérií. Základní je na boty pánské, dámské a dětské.
Rozdělením podle účelu použití nám vznikne široká paleta druhů ať se jedná o výrobní materiál, střih a celkové provedení. Také různá roční období mají svůj sortiment obuvi.

Jarní nebo podzimní obuv - odolnější, vhodná před začátkem, nebo na konec zimního období, kdy jsou sice již teploty nad nulou, ale počasí může být ještě proměnlivé a terén mokrý nebo blátivý. Materiál kůže nebo její náhražky se silnější podrážkou.
Letní obuv - lehká, zpravidla otevřená, materiál prodyšný a měkký. Oblíbené jsou různé druhy sandálů, pantoflů a balerínek. U vody jsou vhodné žabky a do vody koupací boty.
Zimní obuv - pro zimní obuv je typická vysoká míra odolnosti a schopnost držet nohu v teple a suchu i při dlouhém pobytu v chladném prostředí nebo na sněhu. Vnější materiál boty nesmí propustit dovnitř vlhkost a vnitřek boty je opatřen vrstvou z teplých a hřejivých materiálů. Zimní boty jsou vyšší než běžná obuv, obyčejně nad kotníky, u dámských mohou sahat až ke kolenům- kozačky. Oblíbené a praktické jsou i sněhule. Do vyloženě zimních podmínek se používají dvojité boty (skelety, duplexy), jejichž vnitřní zateplená botička se dá vyjmout.
Turistická obuv - je určená jak pro delší turistické vycházky, tak i do lehčího terénu. Obuv by měla dobře sedět aby nezpůsobovala otlaky nebo odřeniny. Patří sem i boty pro náročnou turistiku, extrémní horský terén, mnohodenní akce a lezení v ledu s použitím maček. Z velké nabídky musíme volit především podle terénu, ve kterém se budeme pohybovat a podle zátěže, kterou poneseme. Výběr je tady větší, ale také složitější. Pomoci může často používané rozdělení na kategorie A – D, kde A jsou boty do nejlehčího terénu a D do nejtěžšího horského terénu.
Trekingová obuv - obvykle s vyšším střihem nad kotníky, aby byla správně držena noha. Treková obuv by měla být pečlivě vybírána a rozhodně bychom se neměli bát si za tuto obuv i připlatit, protože se na tyto boty v terénu musíme stoprocentně spolehnout. Tato obuv se používá například na méně obtížné výstupy do hor, nebo do náročnějšího terénu.
Sportovní obuv - zde je velký výběr typů, které jsou navrženy pro určitý druh sportu a jsou ještě rozděleny na obuv lehkou- atletika, cyklistika, nebo těžkou- pro bruslaře nebo lyžaře.
Sálová obuv - je sportovní obuv, určená do uzavřených prostor a sportovních hal. Tato obuv se používá na různé sporty jako je florbal, volejbal, házená, košíková, aerobik, stolní tenis atd.
Tenisová obuv - je specifická obuv pouze pro tenis. Má vyvýšenější horní okraj boty, aby byl dobře fixován kotník, jelikož při zápasech je toto zranění časté.
Pracovní obuv - pro různé práce jsou použity různé materiály a provedení. Od obyčejných gumových, různým chemikáliím odolným, po těžké a odolné boty do hutních provozů.
Zdravotní obuv běžná, má vyvýšenou klenbu tak, aby nedocházelo k deformaci chodidla a nevytvářela se tzv. plochá noha. Speciální zdravotní obuv je určená pro nemocné, zraněné nebo deformované nohy.
Společenská obuv - tato obuv je součástí společenského oblečení, které si oblékáme na významné společenské akce, svatby, plesy, taneční atd. Dámské boty jsou zpravidla na vyvýšeném podpatku, často jsou módně zdobeny a můžeme zvolit jak uzavřený tak otevřený střih. Do panské společenské obuvi patří například lakýrky, nebo mokasíny
Domácí obuv - u této obuvi nehraje tak důležitou roli vzhled, ale pohodlnost a je na každém, aby si vybral tu nejvhodnější.
Speciální obuv - je určena např. pro vojsko, letce, hasiče, motocyklisty, rybáře atd.

Střihy bot jsou velmi rozmanité a každoročně se mění podle módních trendů. Mezi nejzákladnější střihy obuvi patří otevřený a uzavřený, polobotkový (nízká obuv, kde horní okraj sahá pod kotníky), holeňový (horní okraj sahá po kolena, například kozačky), poloholeňový (horní okraj sahá do poloviny lýtek), kotníčkový, lodičkový, sponkový (obuv, kde přes nárt je připevněna zapínací spona), nártový a pantoflový (boty bez patové části). Nejčastěji používané materiály na zhotovení obuvi jsou kůže, pryž, plast, useň, textil ale i dřevo - dřeváky.
Výběr bot je obrovský a umožňuje každému vybrat si po řádném vyzkoušení vhodný typ. Proto se doporučuje nákup bot v kamenném obchodě, kde jsou pro vyzkoušení nejlepší podmínky včetně odborné rady a možné výměny. Je též výhodné využít různé slevové akce.
Zde jsou některé z nich.