Hot tip:

Zimní bundy akce, výprodej zimních bund, levné bundy sleva

Zimní bundy jsou součástí oblečení pro zimní období a požaduje se od nich především aby hřály, aby je neprofoukl vítr, propouštěly ven nahromaděnou vlhkost, aby byly pohodlné, přitom nebyly těžké a odpovídaly moderním trendům.
Všem těmto specifickým nárokům ale nemůže vyhovět jediný typ zimní bundy. Proto byl postupně, dle požadavků zákazníků jejich sortiment rozšiřován a v současnosti lze jejich nabídku rozdělit na bundy pro běžné nošení během zimní sezony, moderní ,,městské bundy“, outdoorové - sportovní, lyžařské i snowboardové a špičkové profesionální a vojenské bundy do velice náročných podmínek.
U bund na běžné nošení je dnes kromě zateplení kladen důraz i na moderní, líbivý design, což platí hlavně u modelů pro ženy. Nejsou sice vyrobené z materiálů z vysokou odolností proti průniku vody a jejich prodyšnost je také průměrná, ale jsou i u nich uplatněny obvyklé funkční prvky technických zimních bund. Mají pás proti sněhu, větrání, podlepené švy, kapuce a funkční kapsičky. Ženám které dávají přednost módní kreativitě je určena tzv. streetová (městská) móda, která si zachovává určitou kvalitu i hřejivost, ale současně se u nich ve větší míře uplatňuje stylovost a elegance.
U outdoorových bund je již kladen důraz hlavně na nepromokavost, větruodolnost a prodyšnost, což zajišťuje speciální vrchní vrstva např. Gore-Dry Loft , Excel Dry nebo Pertex a dostatečné zateplení.
Nejlepší tepelně izolační vlastnosti má kvalitní peří, nebo moderní syntetické materiály - dutá vlákna, mikrovlákna a jejich směsi. Ty se v současnosti začínají používat stále častěji.
Lyžařské a snowboardové bundy jsou z kvalitních ale nezateplených materiálů, s důrazem na nízkou váhu, výbornou větratelnost a prodyšnost, mají sněhový pás, podlepené švy, kapsy na doklady, brýle a audio techniku.
Nejpokročilejší technologie a vysokou záruku kvality najdete u značkových vojenských a špičkových profesiálních bund. Ty však slouží svým speciálním aktivitám a módní trendy se u nich rozhodně neprojevují. Náročnost jejich výroby se pak promítá do jejich vysoké prodejní ceny.
Dobrá zimní bunda není věc na jednu sezonu a také neexistuje žádný univerzální typ, proto je vhodné si při jejím výběru dobře rozmyslet, k jakému účelu si ji kupujete. Je také důležité vybrat vhodný poměr mezi moderním vzhledem, kvalitou bundy co se týče materiálů, kvalitou výroby a cenou. I přes vyšší cenu se dnes se jistě vyplatí sáhnout po bundě značkové, která faktory moderního designu, kvalitního zpracování a zaručených vlastností určitě splní.
Nabídka kvalitních značkových bund je dost velká a jako nejznámější jsou v nabídkách tyto bundy: NordBlanc, Meafly, Vehicle, Protest, Funstrom, Foursquare, bundy Nugget, Humdrum, Hannah, Husky. Klasické značky Adidas, Nike, bundy Puma, Reebok, Salomon a nové oblíbené Roxy, Alpine Pro a bundy Horsefeathers.
Při nákupu zimní bundy se vyplatí sledovat různé slevové a výhodné akce, kdy je možné sehnat kvalitní loňský model za přijatelnou cenu.
Zde je výběr z nabídek zimních bund.