Hot tip:

Plastová okna výprodej, sleva, plastové dveře akce


Plastová okna byla dána na trh asi v 70. letech minulého století jako náhrada zastaralých dřevěných oken, která měla řadu nectností. Těmi hlavními byly netěsnosti vlivem deformace i sesychání rámů, absence přídavného těsnění a dále netěsnosti skel v rámech, které vznikaly uvolňováním tmelu stárnutím. To vedlo hlavně k velkým únikům tepla z bytu a tím ke zvýšení nákladů na topení. Také pronikání venkovního hluku bylo jen málo tlumené. Snahou výrobců proto bylo tyto nedostatky odstranit výrobou rámů oken z plastu.
První profily byly jen 2 komorové a materiál jejich těsnění také neměl vhodné technické vlastnosti. Postupně se ale konstrukce plastových oken vylepšovala, bylo přidáno středové těsnění, zvyšoval se počet komor a zdokonalovala se vnitřní kovová výztuha. Dnes je již běžné 5-ti komorové provedení s izolačním dvojsklem, nebo trojsklem a jsou nabízena i sedmi komorová provedení, s několika komorami vyplněnými polystyrenem.
Velká pozornost byla věnována odstraňování tzv. tepelných mostů, izolační skla jsou dodávána s „teplým“ rámečkem. U profilů třídy A byla zesílena síla stěny a tím byla zvýšena tuhost a stabilita rámu. Byla vyřešena mikroventilace, zabraňující tvoření plísní v uzavřeném prostoru. Proti neoprávněnému vniknutí jsou nabízena okna s bezpečnostním kováním a bezpečnostním sklem.
Plastová okna jsou nabízena v široké paletě barev a provedení. Také jejich životnost je poměrně velká a prakticky bezúdržbová. Investice do plastových oken není malá, ale určitě se vyplatí snížením nákladů na vytápění, snížením průniku venkovního hluku, snadným čistěním a bezvadnou funkcí.
Výrobců plastových oken je dnes díky dosluhování starých dřevěných oken, hlavně ve velkých sídlištích velké množství, ale kvalitou se mohou podstatně lišit. Proto se vyplatí koupit okna od známé firmy, s dobrými záručními podmínkami a kvalitním servisem. Akční slevy a sezónní nabídky probíhají celoročně a mohou vám přinést značné úspory.


Podobně jako plastová okna, jsou i vnitřní plastové dveře poměrně oblíbeným a funkčně zajímavým doplňkem domu nebo bytu.
I když nedosahují takové prodejnosti jako plastová okna, jsou oblíbeny díky své snadné údržbě, spolehlivosti a elegantnímu vzhledu. Je možné si vybírat z velké škály různých variant provedení, široké palety barevných kombinací a velkého množství výplní i doplňků. Estetika a vzhled hrají hlavní roli při jejich výběru, zejména pro ženy a vhodný výběr dveří jistě významně přispěje ke sladění koncepce a k celkovému vzhledu bytu.
Dalším důležitým faktorem je kvalita provedení, ať se jedná o funkčnost mechanizmů, tuhost a bezpečnost. Málokdo si uvědomuje, kolikrát za den dveře v bytě použije, ale fakt je ten, že u vícečlenné rodiny musí dveře absolvovat až několik tisíc otevíracích a zavíracích cyklů za měsíc. Proto se vyplatí koupit dveře od renomovaných výrobců, u kterých je dána záruka dlouhodobé spolehlivosti. Plastové vnitřní dveře jsou obvykle součástí nabídek firem, nabízejících plastová okna. Těch je na trhu poměrně velký počet a je tedy z čeho vybírat.
Při využití sezónních slev a různých výhodných akcí, je možné citelně ušetřit pořizovací náklady.
Koupě plastových oken a dveří není levná záležitost a vyplatí se porovnat více výrobců a dodavatelů tohoto sortimentu.
Akce na plastová okna a dveře bývá u firem nejčastěji spojena se zimním obdobím, kdy mají nejméně zakázek, přesto někteří dodavatelé nabízí výhodný nákup i v letním období.

Zde jsou odkazy do kategorií slev některých prodejců: