Hot tip:

Myčky na nádobí akce, výprodej myček, sleva vestavná myčka Bosch, Miele, AEG, Whirlpool

Myčka nádobí je zařízení na automatické mytí nádobí. Působením horké, tlakové a rozprašované vody, ve které je rozpuštěn speciální saponát, jsou postupně smývány všechny nečistoty z nádobí.
Potom je nádobí důkladně opláchnuto, osušeno a případně i vyleštěno. Výhodou myčky je umytí nádobí bez zásahu lidské ruky.
Teplota mycí vody je mnohem vyšší a je i silnější koncentrace účinných látek, než je běžné u ručního mytí.Tím se zcela vyloučí poškození kůže působením saponátu, které může vyvolávat dermatologické problémy.
Myčka nádobí je dnes nedílnou součástí kuchyně a zcela nahradila tradiční způsob mytí díky své schopnosti šetřit čas i peníze.
Myčky rozdělujeme podle provedení na myčky volně stojící a ty mohou být ještě v provedení podstavné, u kterých se odejme horní deska a myčka se zasune pod kuchyňskou desku.
Do kategorie volně stojících patří ještě myčky stolní, vhodné jen pro menší počet nádobí malé velikosti (do kanceláří apod.).
Další provedení jsou myčky vestavné, kde je myčka buď plně integrovaná, u té je celá přední část připravena na instalaci krycí desky v designu vaši kuchyňské linky. Ovládací panel je přístupný po otevření krycí desky. Nebo myčka polointegrovaná, s přímo přístupným ovládacím panelem.

Myčky všech provedení se dělí na tři velikosti:
ŠxHxV:
60x60x85cm - myčka pojme 12-14 sad nádobí pro tří a více člennou rodinu
45x60x85cm - myčka pojme 8-9 sad nádobí vhodná pro dva lidi
55x45x45cm – stolní myčka pro 4 sady nádobí

Sortiment myček na trhu je velký a jejich komfort, počet funkcí a energetická účinnost je přímo úměrná ceně.
Do 6000.- Kč jsou nabízeny běžné myčky se základními funkcemi.
V ceně kolem10.000 Kč jsou již v nabídce poměrně kvalitní myčky, majících většinu doporučovaných programů a nízkou spotřebu.
Za cenu cca 15.000 Kč získáte kvalitní myčku, vybavenou různými senzory, které vylepšují účinnost mytí, šetří vodu a energii, mají více speciálních programů, variabilnější odkládací prostor, senzor úniku vody, Aqua-stop systém a další.
Modely za cca 20 000,- Kč a výše obsahují ty nejmodernější technologie a technické vymoženosti. Inteligentní řízení pomocí procesorů a elektronických senzorů je samozřejmostí, spolu se zcela komfortní obsluhou. Řada speciálních funkcí, bohatá výbava a elektronika komunikující s uživateli pomocí jednoho nebo dvou displejů.

Při výběru myčky se řídíme několika základními ukazateli:
velikost a provedení myčky
spotřeba elektrické energie
spotřeba vody
hlučnost

Velikost a provedení myčky je dáno dispozicí prostoru v kuchyni nebo v kuchyňské lince. Při zařizování nové kuchyně je pro ucelenost vzhledu lepší plně integrovaná myčka s šířkou 60 cm (pro vícečlennou rodinu).
Spotřeba elektrické patří mezi důležité parametry a její hodnota je na energetickém štítku označena písmenem A, což je v dnešní době hodnota předepsaná pro výrobce myček, praček a lednic. Představuje výrobek moderní koncepce, s optimalizovanou úsporou energie.
Neúsporné třídy B, C atd. se již nesmí prodávat. Naopak přibývají spotřebiče s označením A+ až A+++, kde každé znaménko + vyjadřuje úsporu dalších 10 %. Spotřeba vody je další důležitý parametr, který se vyplatí sledovat a písmeno A značí nejúspornější typ.
Hlučnost myčky se udává v db a dobrý průměr je do 50 db.
Myčka nádobí je užitečný pomocník v domácnosti, ale aby byl její provoz maximálně efektivní, je třeba aby byl celý její prostor stoprocentně využit. Nádobí je nutné ukládat tak, aby se voda co nejlépe dostala  ke všem omývaným plochám. Používejte jen doporučené mycí a změkčovací prostředky a pokud myčka nemá samočisticí proces, je třeba ji občas vyčistit k tomu určeným prostředkem.

S nákupem myčky vám ochotně poradí školení prodavači a při využití slevových akcí i výhodných nákupů, můžete citelně ušetřit. Následuje nabídka některých z nich.