Hot tip:

Akce autorádia výprodej, slevy, levne autorádia s DVD, USB, Sony, Panasonic, Kenwood, Alpine, VW, Pioneer

Autorádio je elektronické zařízení pro příjem rozhlasových signálů v automobilu. Jako první na světě bylo vyvinuto v roce 1932 německou firmou Blaupunkt. A jelikož se rychle ukázalo, že jde o velice praktický a perspektivní produkt, byla výroba autorádií zařazena do výrobního sortimentu všech v těch dobách známých výrobců stolních radiopřijímačů.
Současně s celosvětovým  růstem automobilismu, přišlo i zvyšování komfortu pro uživatele automobilu. A k tomu značnou měrou přispěl právě radiopřijímač ve voze - autorádio, které zvýšilo vnitřní komfort tím, že umožňovalo řidiči i posádce automobilu při jízdě jak poslech zajímavých informací, tak poslech příjemných hudebních pořadů, hlavně při delších cestách.
S všeobecným rozmachem radiotechniky, přechodem na tranzistory, integrované obvody a následnou digitalizaci, byly inovovány i autorádia, vylepšovány jejich vlastnosti co se týká odolnosti, citlivosti, výkonu a ovládacího komfortu. Pro zvýšení poslechového vjemu byl zvětšován počet reproduktorů a s příchodem stereofonie i jejich rozmístění.
Postupně byla autorádia vybavena přehrávačem audio kazet, CD a DVD přehrávačem, dekodérem Dolby Pro Logic, televizním tunerem, možností připojení handsfree, vstupem AUX, USB, modulem GPS a Wi-Fi. To umožňuje přímé při pojení různých nejnovějších multimediálních zařízení.
Autorádio se tak postupně změnilo v multimediální centrum s integrovaným počítačem a velkým displejem, na kterém je možné vše potřebné pohodlně sledovat, včetně možnosti přístupu na internet.

Autorádia dnes vyrábí řada známých velkých výrobců, ale i řada méně známých výrobců asijských.
Mezi známé výrobce autorádií patří Philips, Grundig, Blaupunkt, Telefunken, Sony, JVC, Hitachi, Pioneer, Kenwood. Dále autorádia Aiwa, Alpine, Panasonic, AudioWox, Clarion, BossAudio, Magnat, Intimity, Harman Kardon, Belkin.
Další značky autorádií od výrobců elektroniky, kteří se v za poměrně krátkou dobu usadily na trhu jsou Sencor, LG, Roadster, Conrad, Hyundai, Eonon, Denver, ECG, Scott, Zenec, Gogen, Hama a další neznámí "nízkorozpočtoví" výrobci. Tyto značky jsou lákavé svými nízkými cenami a hodně nadsazenými parametry. Před koupí takového přístroje je dobré si ověřit, jaké jsou možnosti případného servisu po uplynutí záruky a ty jsou obvykle problematické. Naštěstí pokud se kupuje nový automobil již s autorádiem, je jistota že výrobce instaluje do svých vozů jen autorádia solidních značek.
Pokud se rozhodnete pro nákup autorádia, je vhodné vybrat si specializovaný servis, kde vám doporučí nejen vhodný typ, ale dokáží ho odborně namontovat a vyzkoušet.

V následující nabídkách získáte přehled o vhodných typech autorádií i s možností výhodných nákupů a slevových akcích.