Hot tip:

Jídelní stoly a židle výprodej, slevy, jídelní nábytek rozkládací, skleněné, masiv, židle kovové plastové dřevěné

Jídelní stoly a židle jsou součástí kuchyňského nábytku a jsou místem, kde usedá společně celá rodina. Proto jsou velmi důležitým prvkem v naší kuchyni a je jim třeba věnovat náležitou pozornost.
Toho jsou si vědomi současní designéři a snaží se najít kompromis mezi požadavkem na pohodlí, jednoduchost, lehkost a zároveň moderním a atraktivním designem.
V současné době vzrůstá popularita minimalistického stylu a vzdušného prostoru a doba, kdy byly kuchyňské stoly a židle pouze čtvercové a jen ze dřeva, je v nenávratně pryč. Dnes se kromě masivu objevují v nabídkách stále nové materiály, nové designy, nové tvary, nové barvy. Kromě dřeva je konstrukčním materiálem ocel, buď chromovaná nebo jinak povrchově upravená, nerezová, případně i odolný plast.
U stolů jsou na výběr desky dřevěné, skleněné nebo kameninové. A nemusí jít vždy o čtverec či obdélník. Moderní stůl může být kulatý, oválný nebo mít nepravidelný tvar.
Bytoví návrháři nabízí řešení pro každou kuchyni, i když má třeba jen pár metrů čtverečních. Někdy je výhodné mít doma jen stůl rozkládací. Multifunkční stolek při rozložení poslouží jako kuchyňský a jídelní stůl i pro více než dva a ve složeném stavu může být použit jako kuchyňský ostrůvek pro přípravu pokrmů. Kuchyňský stůl dále může být i barový či jako kompatibilní součást kuchyňské linky.
Pestrá je i nabídka barev a nebo kombinací, ale moderní jsou stále světlé barvy. Pokud si budete pořizovat jídelní stoly a židle ze dřeva, je vhodné se u čalouněných židlí zajímat o způsobu čistění použité textilie, případně použít snímatelné potahy. Hlavně malé děti se dokáží na čalounění pěkně podepsat.
U celodřevěných židlí věnujte pozornost tvarování a hloubce sedáku a sklonu opěradla. U jídelních křesel a židlí s područkami, které oceníte při delším sezení i při vstávání ze židle, si dobře vyzkoušejte, zda jejich výška odpovídá vaší postavě. Při nákupu židlí si na nich chvíli poseďte a vyzkoušejte, jak se vám na nich sedí, zda se z nich pohodlně vstává, jestli nikde netlačí a jak vám jejich rozměr dovoluje měnit polohy. U židlí bez čalounění si zkontrolujte, zda nemají příliš ostré hrany, které by vás mohly tlačit v podkolení. Vytvořte si jídelnu přesně podle vlastních představ.
Využijte nabídky některých výrobců na úpravu stolů a židlí. Dle přání zákazníka je možno změnit použitý materiál, přizpůsobit výšku nebo vyměnit jídelní desku tak, abyste se ve vaší jídelně cítili lépe než kdy jindy a maximálně si vychutnali požitek z jídla.
Nákup jídelního stolu a židlí je určitou investicí a s využitím různých slevových nabídek a akcí je možné něco ušetřit.
Zde je nabídka některých z nich.