Hot tip:

Výprodej knih, levné knihy akce, knížky pro studenty, dospělé, ženy, dívky, kluky a nejmenší děti, slevy knih

O knize se dá obecně říci, že jde o svazek papírových listů, které jsou potištěné, svázané nebo slepené a vložené do ochranných desek. Tím by ale byl pojem „kniha“ neskutečně degradován.
Kniha je výsledkem dlouholetého procesu a vývoje knihtisku nejen u nás v Evropě, ale i na celém světě. Kniha má velice dlouhou historii a nesmírný význam. Úplně na začátku byla snaha lidí uložit si nějaký poznatek nebo důležitou událost formou kresby buď do písku, do kmenu stromu, na kámen nebo skálu a na upravenou kůži zvířat. Bylo to souběžně s ústním, paralelní předávání důležitých informací. Vznikem písma se tento záznam stále zdokonaloval a přes pergameny se vývojem dospělo k papíru. Různých záznamů na papír se využívalo stále ve větší míře a tím vznikl problém.
Dokumenty bylo třeba třídit a ukládat a nějakým způsobem zajistit, aby se něco nepomíchalo. Proto se začaly složky papírů svazovat a to byl vznik knihy a začalo její všestranné využívaní.
Z počátku byly knihy výsadou privilegovaných vrstev a byly též vzhledem k ruční výrobě velice drahé. Jejich význam a využívání však stále vzrůstalo. Ukládaly se do nich všechny nové informace a poznatky, které člověk objevil ze všech sfér vědeckého bádání, umění a moudra. Vedením kronik se zachovávaly i historické události. A další veliký význam nastal využíváním knih jako učebnic ve školách. Bez nich by jakékoliv studium nebylo možné a knihy tak neocenitelně přispěli ke všeobecné gramotnosti lidské populace.
I když se v dnešní době vztah lidí ke knize mění, stále se jedná o nejprodávanější zdroj informací na světě. Kniha je předmětem běžné potřeby. Je hromadně vyráběná, všeobecně dostupná, často i méně finančně náročná. Můžeme si kdykoliv a jakoukoliv knihu pořídit. To se odráží jak ve vztahu lidí ke knize, tak způsobu s jejím zacházením. Knihy nejsou již považovány za výjimečný produkt lidské činnosti, ale věc, kterou lze zcela běžně nahradit novou. S technickým pokrokem klesá i úcta ke knize. Náročná cesta za poznáním prostřednictvím knihy je nahrazena jednoduchou a pohodlnou cestou díky rádiu, televizi nebo Internetu. Vzniká tím neúcta k poznání a tradicím našich předků.
Je jen otázkou času, kdy v tomto rychlém technickém světě bude úplně nahrazena tištěná kniha elektronickou podobou. Pak už bude na každém člověku aby posoudil, která z cest za poznáním byla tou nejlepší.
Výběr knih na trhu je veliký, počínaje knížkami pro děti, pro všechny stupně škol, knihy poezie, beletrie, technické, vědecké, hudebniny, poučné, historické, zeměpisné atd. Kniha je stále oblíbený dárek pro každého tím, že obsáhne veškeré věkové kategorie.
Ceny knih stále stoupají a při nákupu knih jako dárků, je vhodné využít výhodné nabídky a slevové akce. Zde naleznete odkazy na některé zajímavé prodejní akce.