Výprodej povlečení na postele, levne ložní povlečení do postýlky, akce kvalitní povlečení Matějovský

Ložní povlečení se skládá z povlaku na přikrývku, na polštář a z prostěradla. Běžné rozměry na přikrývku jsou 135-140 cm x 200 cm.
Materiál na ložní povlečení bývá různý a nejstarším materiálem je plátno, které je známé již z prehistorických dob. Vyrábí se tkaním z bavlny, někdy se přimíchával i len. Původní pracnou domácí výrobu plátna nahradila efektivní výroba strojní a tím se docílilo jak pokrytí stále se zvyšující poptávky, tak došlo i k dalšímu rozvoji výrobních technologií, které umožnily rozšířit nabízený sortiment materiálů vhodných na kvalitní ložní povlečení.
Základním materiálem pro ložní povlečení je klasická stoprocentní bavlna. Její určitou nevýhodou je, že je po vyprání pomačkaná a musí se žehlit. Dnešní hladká bavlna již obsahuje příměsi, které její mačkavost zmenšují. Je vyráběna s tradiční plátnovou vazbou, kde se pravidelně střídají úsňové a útkové nitě - oboustranná tkanina. Její hustota bývá 130 gr/m2. Hlavní předností je univerzálnost při používání, je to savý materiál, proto dobře odvádí pot a v zimě zase hřeje.
Pro kvalitní ložní povlečení se používá česaná bavlněná příze, která je měkčí na omak, má větší pevnost a delší životnost. Tato technologie a kvalitnější vstupní materiál ale zvyšuje prodejní cenu.
Absolutně nejkvalitnější a také nejdražší příze se vyrábí z Egyptské bavlny, která má velice slabé a přitom dlouhé vlákno. Tento materiál se k nám ale skoro vůbec nedováží.

Dalším oblíbeným a teplejším materiálem na ložní povlečení je krep. Jeho výroba vychází z plátnové vazby a krepový vzor je vytvořený rozdílnou hustotou příze v osnově a útku, kde má osnova větší hustotu než útek. Po utkání dochází k vysrážení tkaniny na rámu. Jeho obvyklá gramáž je 130 gr/m2.
Tato klasická varianta ložního povlečení je oblíbená hlavně díky snadnému udržování a celoročnímu používání. Díky „zmačkanému" vzhledu povlečení se nemusí žehlit, proto je velmi vhodné například pro děti. Výroba krepového ložního povlečení má v Čechách dlouhou tradici díky podniku Tiba.

Flanelové povlečení je svým příjemným omakem a hřejivým účinkem, vhodné především pro chladné období. Konečný vzhled vzniká při současném natahování a počesávání látky a tím se vytahuje na povrch jemný chlup, ale vzniká také větší zbytkové protažení látky, která se pak musí vysrážet. Tím se výrobní proces prodražuje a výrobci se snaží právě na operaci vysrážení ušetřit. To se pak projeví větší srážlivostí po vyprání, které se ale nesmí provádět při vyšších teplotách, které by také poškodilo vzory.
Flanel se nepoužívá celoročně. Běžný flanel se vyrábí s hustotou 165 gr/m2. Levnější typy flanelu mohou praním žmolkovatět.

Atlas (grádl ) je dalším materiálem na lůžkoviny a liší se od klasického plátna jiným křížením nití při výrobě. Látka utkaná atlasovou vazbou má ale větší hřejivost, hladší povrch, lépe se udržuje a je méně náchylná k znečištění. Její gramáž bývá 140-150 gr/m2. Ložní povlečení z atlasu se používá hlavně v hotelích.

Satén je tkanina v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícní straně, kde převažují osnovní nitě. Je to typické letní povlečení. Většinou se vyrábí v jednobarevných variantách. Vypadá sice luxusně, ale pro mnoho lidí není satén příjemný, je klouzavý a chladivý. Proto výrobci zkombinovali satén s bavlnou a vytvořili tak materiál, který je krásný na pohled a příjemný na dotek. Satén je nejdražším materiálem na lůžkoviny. Gramáž může být od 117-135 gr/m2

Výběr ložního povlečení je veliký jak rozmanitostí druhů, barev i vzorů a je důležité zvolit takové povlečení, které bude vyhovovat jak vám, tak vašemu partnerovi. Důležité je i sladění barev povlečení s ostatními barvami v ložnici. I zde mohou poradit bytoví architekti.
Je výhodné před nákupem zjistit jaká je nabídka ve slevových a výprodejních akcích.
Zde jsou některé z nich.