Výprodej alu kol, levné alu disky, nejlevnější alu disky slevy, akce


Hliníkové disky jsou dnes mezi motoristy ve stále větší oblibě ze dvou důvodů. Ten hlavní je estetický. Moderní efektní hliníkové disky s kvalitní povrchovou úpravou jistě přispějí ke zlepšení vizuálního efektu každého automobilu, ale nejvíce ladí s liniemi sportovních vozů. Jiný, zásadní důvod, proč si hliníkové disky pořídit, jsou příznivé technické vlastnosti.
Vyrábějí se buď litím z lehkých slitin hliníku nebo hořčíku, nebo pro vysoce náročné použití kováním. Jsou váhově o něco lehčí než ocelové a tím se snižují rotující hmoty, což je příznivý parametr pro životnost podvozku. Mají i větší pevnost a tím lépe drží stopu. Lepší tepelná vodivost hliníku se zase projeví lepším odvodem tepla z rozpálených disků a brzdových bubnů.
Velice důležitá je jejich povrchová úprava, která je dokonalejší než u ocelových disků a je tvořena několika vrstvami speciálně tvrzené barvy. Vysoce lesklý a hladký povrch snižuje přilnutí různých nečistot a solí hlavně v zimním období. Proto se stále častěji uplatňuje u povrchové úpravy disků nanotechnologie, která se sice projeví zvýšením jejich ceny, ale podstatně prodlouží jejich životnost. Na takto mikroskopicky hladkém povrchu se již neudrží nic, co by svou hmotou mohlo ovlivnit vyvážení kola. Investice do kvalitních hliníkových ráfků se určitě vyplatí a především řidičům jezdícím celoročně a ve ztížených podmínkách přinese jak lepší pocit z jízdy, tak i zvýšení její bezpečnosti.

Sortiment hliníkových ráfků je dnes opravdu veliký a využitím různých cenových nabídek je možné získat kvalitní disky za přijatelnou cenu.

Nejlevnější alu disky vám pomohou najít následující odkazy: