Výprodej dlažby, obkladů, akce dlažba, slevy obkladaček


Obklady a dlažby patří do kategorie stavební materiály. Používají se na dokončovací práce pro překrytí určitých ploch nebo stavebních konstrukcí. Zde plní úlohu buď jen funkční nebo funkční i estetickou. Podle použití je dělíme na vnitřní a vnější.
Pro obkládání stěn se používají obkládačky, pro obkládání podlah se používají dlaždice a tomuto obkladu se říká dlažba. Materiálem na obkládačky je nejčastěji keramika, která je buď glazurovaná, slinutá, nebo sklo. U dlažby to může být i kámen.
Keramické materiály mají určitou nasákavost, která snižuje jejich mrazuvzdornost. Proto je třeba do prostředí, kde je vlhko a mrzne nebo pro venkovní prostředí, vybrat mrazuvzdorné typy.
Minimální nasákavost a vysokou oděruvzdornost mají obklady slinuté, které jsou vypalované při vysoké teplotě. Tyto vlastnosti se ale citelně projeví na jejich ceně.
Podlahové dlaždice se liší hlavně větší tloušťkou a povrchovou úpravou.
Výrobců obkladů i dlažeb je celá řada a nabízený sortiment je veliký. Liší se velikostí, barevností, povrchovou úpravou (lesklé, matné, protiskluzové, plastické, atd.) a záleží na každém, jaké jsou jeho požadavky.

Ze známých výrobců lze vyjmenovat tyto: Rako, Siko, Keramika Paradyz, Porcelanosa, Sanita.cz, Cerrol, EDR Ceramic, Villeroy-Boch, Zorka keramika (Egres), Cersanit, Azteca a řada dalších.
Doporučuje se vybírat si obklady osobně, nevybírat podle katalogu ani podle jednoho vzorku, ale nejlepší je vidět jich co nejvíce na nějaké ploše. To je možné ve větších specializovaných obchodech, kde vám i poradí s vašimi specifickými požadavky. Můžete při tom využít i celoroční výhodné a akční slevy.
Protože cena stavebních materiálů stále roste, je velice důležité nalézt vhodného dodavatele a zvolit ideální poměr ceny a kvality stavebních materiálů.

Zde jsou odkazy některých prodejců, kteří nabízejí stavebniny za výhodných podmínek: