Hot tip:

Výprodej nářadí Tona, Narex, Fiskars, Bosch, Makita, Atx, Asist, akce nářadí slevy

Nářadí je pojem pro různé pomůcky, které si člověk již od svého vzniku vymýšlel, vyráběl a vylepšoval. Ačkoliv byly jen dřevěné, kamenné, nebo z kostí, umožňovaly mu provádět práce, které by jinak holýma rukama nesvedl. Významně tak usnadňovaly člověku přežití v těžkých podmínkách. Ale již tenkrát bylo toto primitivní nářadí, kromě neustálého zdokonalování, vyráběno se zaměřením na konkrétní činnost. Určité nářadí bylo určeno na hloubení jam, jiné na opracování dřeva a jiných materiálů a další bylo určeno k lovu zvěře a jejímu zpracování.
Postupným vývojem civilizace se sortiment nářadí rozšiřoval a zdokonaloval. Dá se říci, že nářadí je typ věcí, které jsou nezbytně potřebné pro vznik něčeho jiného, nového.
Přibývání nových řemeslných profesí si nutně vyžádalo vývoj a výrobu specializovaných typů nářadí a jeho rozdělení na ruční nářadí bez pohonu a nářadí ruční s pohonem mechanickým( nejčastěji elektrickým, nebo stlačeným vzduchem).
Dnes je klasické ruční nářadí určeno hlavně pro kutily - amatéry k údržbě a vylepšování domácností, chat a chalup, práci na zahrádkách, pozemcích a údržbách rodinných dopravních prostředků.
Patří sem hlavně různá kladiva, paličky, sekáče, kleště, nože, řezačky, nůžky, dláta, škrabky, stěrky, štětce, kartáče, pilníky, pilky, svěrky, vrtáky, závitníky, měřidla, vodováhy, šroubováky, sady klíčů a nástrčných hlavic, imbusy a torxy.
V kůlně domku nesmí chybět sekery, lopaty, krumpáče, motyky, rýče, hrábě, koště, kolečko atd.
Také některá řemesla se stále ještě úplně neobejdou bez klasického ručního nářadí. Jsou to hlavně zedníci, malíři, sochaři, truhláři, instalatéři, klempíři, zámečníci, opraváři, údržbáři, automechanici, opravny domácích spotřebičů, hodináři, elektromechanici, sklenáři atd.
Postupným vývojem techniky byl sortiment klasického ručního nářadí doplňován nářadím s mechanickým pohonem, který mnohonásobně zefektivnil výslednou činnost. Jako první to byla elektrická vrtačka, později doplněna příklepem, která se sadami vrtáků patří stále mezi jednoho z nejužitečnějších pomocníků. Následovaly brusky, pájky, hoblíky, dlabačky, pilky, šroubováky, nůžky, prostřihovače, škrabky, různé řezačky a rozbrušovačky, šroubováky, vrtací a sekací kladiva, míchadla, sponkovače, horkovzdušné, lepící a stříkací pistole, leštičky, utahováky, drtiče, sekačky, postřikovače a jiné.
Došlo k rozdělení nářadí na kategorii Hobby, pro občasnou činnost a kategorii Profi, určenou pro každodenní nasazení. Obě provedení jsou rozlišeny barevně a výrazně se liší také cenou. Pro práci v terénu jsou obě kategorie vyráběny též v akumulátorové verzi a jejich sortiment se neustále rozšiřuje.
Výrobců nářadí je ve světě celá řada a mezi nejznámější patří:
Bosch, Dewalt, Metabo, Hitachi, Hilti, Protool, Witte, Wera, Knipex, Stahlwille, Cromwel, Narex, Black and Decker, Skil, Nilfisk Alto, Proma, Purdy, Wooster, Gardena, Husqvarna, Partner, Tona, Stanley, Bahco, Fiskars, Sandvik, Dremel, Bondhus, Schneider, Ferm, Dolmar, Solo, Way, Duss, Hecht, Festool, Havera, Zbirovia, Pilana, Europower, Rotozip, Cedima, Karned, Kinex, Stabila a další.
Kvalitní nářadí je zárukou dobrých pracovních výsledků a je známé rčení, že s dobrým nářadím je radost pracovat. Nabídka nářadí na trhu je velká, každý má možnost vybrat si podle svých potřeb a možností.
S využitím slev a akcí je možné dosáhnout citelných úspor. Následuje nabídka výhodných nákupů.