Jízdní kola výprodej, levná jízdní kola akční ceny, slevy, akce, levně


Jízdní kola se již dávno nedělí pouze na pánská a dámská, později i dětská, ale různorodost použití si časem vyžádala vývoj a výrobu specifických druhů kol a rozdělení na tyto skupiny.

Silniční kola - určena pro rychlou sportovní jízdu na silnicích a uzavřených okruzích. Tomu odpovídá jejich konstrukce a vybavení. Jsou maximálně odlehčena použitím speciálních materiálů, poloha řidítek umožňuje jízdu v předklonu, s co nejmenším odporem vzduchu. Ráfky jsou úzké společně s pneumatikami, které jsou nahuštěny na vysoký tlak, aby byl co nejmenší jejich valivý odpor.
V žádném případě nelze používat tato kola v jakémkoliv terénu.

Trekingová (touringová) kola - umožňují jízdu po silnicích i na pevnějších polních a lesních cestách. Posed je díky konstrukci vzpřímenější a tím i pohodlnější, jsou vybavena blatníky, světly, různými nosiči cestovní výbavy a stojánky. Proto se s oblibou používají na cykloturistiku.
>>výprodej trekingových kol<<

Krosová kola jsou velmi podobná trekingovým, ale nejsou vybavena blatníky, světly atd. Jsou určena pro vyjížďky do přírody a náročnějšího terénu, což jim umožňují odlišné pneumatiky a velký rozsah převodů.

Horská kola - mají široké využití na různých terénech. Od asfaltu, přes různé přírodní cesty, k obtížně průjezdnému terénu v písku, bahně, na kamenech nebo po skalách. A jak již název napovídá, zvládají i kopcovité terény, jak při stoupání i klesání. To umožňuje jejich specifická konstrukce, odpružení, pneumatiky a převody.
Horská kola se podle konstrukce dělí na tyto kategorie: cross country, enduro, freeride, downhill a trial.
>>Výprodej horských kol<<

Sjezdová kola - jsou podobná horským a liší se hlavně odpružením s vyšším zdvihem. Jsou určena pro sjezdy ve velmi náročném terénu.

BMX a freestyle kola jsou svou konstrukcí určena na uzavřené okruhy nebo na uzavřené zpevněné okruhy. Freestylová kola jsou určena pouze pro ty, kteří se tímto stylem zabývají.

Dětská jízdní kola by měla být adekvátní věku dítěte, jeho schopnostem a velikosti. Měla by se obměňovat asi po třech letech a nedoporučuje se kupovat dětská jízdní kola větší s tím, že do nich dítě „doroste“. To by ho nemuselo plně zvládnout a mohlo by dojít k jeho úrazu. Správná velikost zaručí i správnou polohu při jízdě a omezí špatné návyky.

Obliba jízdních kol dlouhodobě stoupá a proto je jejich nabídka veliká. Doporučuje se jejich nákup ve specializovaných obchodech, kde vám poradí jak s nákupem, doporučí vybavení a zajistí i servis. Je výhodné využití různých slevových akcí a sezónních výprodejů. K tomu mohou pomoci následující odkazy akčních nabídek obchodů, kde můžete kopit nejlevnější jízdní kola: