Hot tip:

Levné vysavače výprodej, slevy vysavačů Eta, Miele, Zelmer, Electrolux, Karcher, Philips, akce, Vorwerk

Vysavač je zařízení, které pomocí podtlaku vytvářeného turbínou, odstraňuje proudem nasávaného vzduchu prach nebo drobné částice z uklízené plochy, přes hadici, do komory vysavače. Zde se buď pomocí filtru, odstředivě, nebo průchodem přes vodu, nečistoty oddělí a je možné je odstranit.
Původně byl vysavač vyvinut pro vysávání prachu z koberců obytných místností a byl poháněný malým elektromotorkem z elektrické sítě. Jelikož se osvědčil jako velice užitečný pomocník při úklidu, začal se ve výkonnějších verzích používat i pro úklid hal a chodeb hotelů, úřadů a jiných společenských místností.
Pro úklid větších prostor a ulic jsou určeny velké samohybné soustavy s řidičem, poháněné spalovacím motorem. Jsou vybavené kartáči s kropením a výkonnou vysávací jednotkou.
Největší nasazení vysavačů je ale v domácnostech, kancelářích a ostatních vnitřních prostorách. Proto se jejich konstrukce neustále vylepšuje, zvyšuje se jejich výkon a účinnost filtrace. Od filtrace se požaduje zachycení i těch nejmenších částic a proto je dnes běžná vícestupňová filtrace s mikro a pachovým filtrem. To je zvláště vhodné pro alergické osoby.
Jinou kategorií jsou vysavače, kde místo drahých výměnných filtrů dochází k oddělení prachu a nečistot průchodem znečistěného vzduchu vodní lázní. Tyto vodní vysavače jsou účinností filtrace nejlepší, ale jsou poměrně drahé. Vysavače do interiérů jsou rozděleny na kategorie běžných spotřebičů a na profesionální kombinovaná zařízení, které umí i vysát vodu z vypraného koberce. Užitečné jsou i pohotové, akumulátorové typy a bazénové vysavače.
Zvláštní kategorií jsou centrální vysavače, kde je výkonná elektrická filtrační jednotka umístěná i vně budovy a rozvod podtlakového vzduchu je vhodně a skrytě rozveden po bytu. Tyto systémy se začínají stále vice používat v novostavbách a jejich hlavní předností je, že nejen nevzniká žádné víření výdechem filtrovaného vzduchu, jako u běžných vysavačů, ale je odstraněn i jejich nemalý provozní hluk.
Nejmodernější kategorií jsou akumulátorové, procesorem řízené-robotické vysavače, které si po naprogramování samy změří uklízené místnosti, určí si pracovní trasy a u bezprahových bytů se po úklidu všech místností sami vrátí a zastaví na určeném místě. Dokáží i mopovat podlahu a UV zářením ničit různé bakterie. Samočinně se i dobíjí.

Vysavače jsou dnes absolutně nezbytným pomocníkem při úklidech, kdy pomocí různých hlavic a nástavců z jejich příslušenství, umožní odstranění prachu a nečistot i z těžko přístupných míst.
Nabídka různých typů vysavačů je veliká a velké je i jejich cenové rozpětí. Proto je vhodné využít k nákupu různé slevy a výhody uvedené níže.